SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / KORUCU KEREM’E TERÖRİST NEREDE DİYE SORDULAR… AKP DUMAN!..

KORUCU KEREM’E TERÖRİST NEREDE DİYE SORDULAR… AKP DUMAN!..

13 Ocak 2018 / Cumartesi 06:43

SARIZEYBEK: TERÖRİSTLER ANKARA’DA
Emekli Albay konuşmasına Şemdinli’de görev yaptığı sırada başından geçen bir hatıra ile başladı.
KEREM: TERÖRİSTLER ANKARA’DA
“Şemdinli’de dağda köy korucusu olan kerem isimli adama Kerem kardeş sen teröristlerin yerini biliyor musun, biliyorsan yerini bize söyler misin?” Dedim. O da sen gerçekten yerlerini bilmiyor musun, asıl teröristler Ankara’da dedi.

Sarızeybek konuşmasına şöyle devam etti;

“TERÖR BÖYLE BİTMEZ”

“ Terör demek dağdaki terörist demek değildir, asıl terör onun arkasındaki siyasi yapılanmadır. Teröristi yöneten siyasi yapılanmayı bitiremezsen terörü bitiremezsin. Örgütün lideri İmralıda ordan örgütü yönetiyor. Kasası İsviçre’de el konulamıyor. Destekçileri ABD ve İsrail. Ülkeyi yönetenler bu küresel güçlerle mücadele etmek zorundadır. Ama Habur’daki rezalet ülkeyi yönetenlerin bu küresel güçlerle mücadele etmediğini gösteriyor.”

AÇILIMLAR BAŞLADI VE BİTTİ

“Türkiye bu rezalet ile PKK terör örgütünün siyasi kimliğini resmen tanımıştır. Ergenekon sanıkları bile dört gün gözaltında tutulurken, dağdan gelen teröristler bir gün bile gözaltına alınmadan serbest bırakıldı. Terörün yirmi yılda yapamadığını açılımla yaptılar.”

“TARİHTE KÜRT İSYANI YOK, TARİKAT ŞEYHLERİNİN İSYANI VAR”

“Cumhuriyet tarihinde hiçbir kürt isyanı yoktur, yapılan isyanların hepsi feodal ağaların isyanlarıdır. Ve hepsi Atatürk dönemimde çıkmıştır. Çünkü Atatürk feodal ağaların elindeki ayrıcalıkları ve toprakları alıp halka verdi. Doğu Anadolu feodal ağalığın elinde, öncelikle doğuyu bu feodal ağaların elinden kurtarmak gerekir. 
“ANADOLU SÜRGÜN YERİ DEĞİLDİR”
“Ayrıca doğuyu bir sürgün yeri gibi görüp başarısız idarecilerileri oraya sürgüne gönderiyorsan oradaki yaşayan insanlarda sürgünde yaşıyor demektir. Demokrasi getirmek isteniyorsa doğudaki sorunların çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. Kürt ve Kürtçe açılımları üzerinden demokrasi olmaz.”

“ORDUYA SALDIRININ SEBEBLERİ”

“Büyük Orta Doğu Projesine karşı çıkması, ABD nin Irak’tan çekilirken Türkiye üzerinden çekilmesine karşı çıkması. Afganistan’da Türk askerinin savaşmasını istememesi, Ermenistan kapısının açılmasına karşı çıkması.”

“ÖCALAN SERBEST, BAŞBUĞ TERÖRİST HA”
“Yüzlerce şehidin katili Osman Öcalan balayı yaparken, üst düzey komutanlar yargılanıyor. Hukukun adalet olabilmesi için içinde vicdan olması gerekir.

“ÇÖZÜM BELLİ”

“Çözüm var ama çözümden bahsedenler konuşturulmuyor, devlet olan devletin ilk yapması gereken güvenliği sağlamaktır, güvenlik yoksa demokrasi ve insan haklarıda yoktur. Önceliklerimiz terörün yaralarını sarmak ekonomik, sosyal ve kültürel projeler üretmek olmalı. Bütün bu ayrışmacı ve çatışma ortamında yapmamız gereken tarihimize bakmaktır. Ne zaman zor durumda kalsak birlik ve beraberlik içinde bütün sorunların üstesinden gelmişizdir. Bunu Ergenekon ve Çanakkale destanlarında görmemiz mümkündür”.

Konferansa sonunda Sarızeybek’e Atatürkçü düşünce topluluğu tarafından plaket verildi. Konferansa katılım yoğundu.

Kaynak: Erdal Sarızeybek

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER