Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

MACRON'A İLGİNÇ MESAJ: "MACERA ARAMA"

CANİKLİ: "MACERAYA GİRMEYİN, BU İŞGAL OLUR"

Milli Savunma Bakanı Canikli, "Fransa, Suriye'ye asker gönderirse kendileri için bir macera olur. Ümit ediyoruz böyle bir adım atılmaz" ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Paris yönetiminden gelen Suriye açıklamalarıyla ile ilgili konuştu. Canikli'nin sözlerinden satır başları:

"ASKER GÖNDERİRLERSE BU İŞGAL OLUR"

"Artık DEAŞ tehdidi de büyük oranda, tamamına yakını diyebiliriz büyük oranda ortadan kalktığına göre, Fransa'nın ya da başka bir ülkenin Suriye'de askeri varlık bulundurmasının meşru bir zemini kalmamıştır. Bir başka ifadeyle Fransa, Suriye'nin kuzeyine askeri varlık bulundurma gibi bir adım atarsa, bu meşru olmayan, uluslararası hukuk açısından meşruiyeti olmayan bir adım olur ve işgal olur aslında."

"MACERAYA GİRMEYİN"

"Eğer Fransa, Suriye'de askeri varlık bulundurma düşüncesini buradaki terör örgütlerini doğrudan ya da dolaylı desteklemek amacıyla yapmak istiyorsa bu gerçekten çok yanlış bir adım olur hatta Fransa açısından bir macera olur diyebiliriz. Ümit ediyoruz böyle bir adım atılmaz."

IŞİD'LE MÜCADELE EDEN BİR TEK BİZİZ"

"DEAŞ'la mücadelede Türkiye hariç diğer bütün ülkeler vekalet kullanmışlardır, vekaletle bu DEAŞ'la mücadele yürütmüşlerdir. DEAŞ'la göğüs göğüse mücadele eden tek silahlı kuvvetleri Türk Silahlı Kuvvetleridir. Doğrudan kendi askeriyle, kendi varlığıyla DEAŞ'la Suriye'de bu mücadeleyi yürüten sadece Türk Silahlı Kuvvetleridir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ