SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Meclis’te şok!.. YAZICIOĞLU ÖNERGESİNİ DÜŞÜRDÜLER…

Meclis’te şok!.. YAZICIOĞLU ÖNERGESİNİ DÜŞÜRDÜLER…

26 Aralık 2018 / Çarşamba 03:31
AKP+MHP...

BBP’nin eski lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda önemli isme ilişkin faili meçhul cinayetlerin araştırılması önergesi Meclis’te reddedildi.

AKP VE MHP OYLARIYLA ÖNERGE DÜŞÜRÜLDÜ

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in ilk imza sahibi olduğu önerge, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. OdaTV’nin haberine göre, CHP grubunun önergesine İYİ Parti’den destek gelirken, Mustafa Destici’nin Meclis Genel Kurulu’na önergenin oylanacağından haberi olmasına rağmen oturuma katılmadığı iddia edildi.

DESTİCİ: ‘ZATEN ARAŞTIRILIYOR’

Mustafa Destici önerge üzerine öğlen saatlerinde yaptığı konuşmada, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün zaten araştırıldığını belirtti. Destici, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu hususla ilgili, Meclis araştırması komisyonunun tekrar kurulmasıyla ilgili bizim avukatlarımızla birlikte yaptığımız bir çalışma var. Yine, ben inanıyorum ki Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti gruplarının oluruyla bu komisyon kurulacaktır.” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ: ‘YAZICIOĞLU DEVLETİNİ ORADA BULAMADI’

Konuya ilişkin Meclis’te söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu “Bir kere devletine ihtiyacı vardı orada devletini bulamadı. Devletini orada bulamamış olmanın halen sorumluluğu Meclis’tedir. O karlı dağda belki ömrü boyu hizmet ettiği devletini bir kez görmek istedi ama devlet o gün karlar altında kaldı” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlunu, “Devleti her istediğinde, devletinin her ihtiyacı olduğunu düşündüğünde kanı, canı, istikbali ve fikriyle adanmışlığın remzi bir kahraman” olarak tanımlayan Ağıralioğlu;

‘BU OLAYI AYDINLATMAK HEPİMİZİN NAMUS BORCUDUR’

“Muhsin Başkan dâhil, gizlide kalmış, kenarda kalmış, istifhama konu olacak ne kadar iş varsa hepsini aydınlatmak bu milletin vekilleri olarak bizim namus borcumuzdur. Bu borcu ödemeye, münhasıran, polemik mevzusu olmasın diye biz bu mevzuda hassasiyet de taşımak zorundayız. Mutabakatla bu işlerin üstüne gitmek bu Meclisin namus borcudur diyorum” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu’nun 3 dakikada anlatılamayacağını dile getiren Ağıralioğlu, konuşmasının devamında konuya hassasiyet gösteren CHP’li vekillere de teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler: , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER