Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2417 görüntülenme )

Medvedev Çizmeyi Aştı

Tuhaf ve lüzumsuz...
Başbakan Davutoğlu’nun ‘Kimse bizden görevimizi yaptığımız için özür dilemesin” açıklamasını yorumlayan Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, 'Türk hükümetinin tuhaf bir pozisyon aldığını ve yaptığı açıklamaların lüzumsuz olduğunu' söyledi.
Medvedev, yardımcılarıyla yaptığı toplantıda, Rusya-Türkiye ilişkilerinde son bir haftada yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalar yaptı.
'RUSYA, TÜRKİYE'YE YAPTIRIMLAR KONUSUNDA PRAGMATİK OLACAK'
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı ve Türkiye'ye yönelik yaptırımları içeren kararnameyi değerlendiren Medvedev, "Bu tedbirler Türkiye ekonomisi için hassas olabilir ama Rusya’nın ekonomik çıkarlarını en az seviyede etkileyecek. Rusya bu konuda pragmatik olacak" dedi.
 
Hükümetten Rusya’da faaliyet gösteren Türk iş dünyasına, Türkiye’ye getirilen ekonomik tedbirlerin içeriğini açıklama talimatı veren Medvedev, “Türk iş dünyası, Ankara’nın politikalarının rehini olmuştur” diye konuştu.
Medvedev ayrıca, hükümete Türkiye’den Rusya’ya kara ve deniz yoluyla gerçekleştirilen mal transferinin sınırlandırılması konusunda Avrasya Ekonomik Birliği ortaklarıyla iletişime geçme talimatı verdi.
'TÜRKİYE'YE UYGULANAN TEDBİRLER TÜRK VATANDAŞLARINI HEDEF ALMIYOR'
 
Türkiye’ye ekonomik tedbir uygulanmasını ‘gereklilik’ olarak tanımlayan Medvedev, öte yandan bu adımın Türk vatandaşlarını hedef almadığını vurguladı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ