Genel
13 Eylül 2017 ( 1118 görüntülenme )

MENGİ YAZDI: BAHÇELİ'NİN İŞİ ZOR!..

MENGİ: BAHÇELİ'NİN SEÇİMLERE FAZLA KALABALIK BİR PARTİYLE GİRMESİ ZOR

Akşener'in partisine katılmak üzere MHP'den art arda istifaların geldiğine dikkat çeken Gazeteci Güngör Mengi, "Bahçeli’nin sesi çıkmıyor ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor" yorumunda bulundu.


Vatan gazetesi yazarı Güngör Mengi, "Kenetlenirsek sorunlar çözülür mü?" başlıklı yazısında MHP'yi kaleme aldı. 

"Partisinden toplu kopmalar karşısında Bahçeli’nin sesi çıkmıyor" diyen Mengi, "ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor" değerlendirmesinde bulundu.

İşte Mengi'nin o yazısından ilgili kısım şöyle: 

"AKŞENER GİDEREK BÜYÜYOR"

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel kalem müdürü Ömer Karakaş ve aralarında Niğde eski milletvekillerinin de bulunduğu 300 kişi Pazartesi günü MHP’den istifa ettiler. İstifa nedenleri; Meral Akşener’in kuracağı partiye katılmak… Partisinden toplu kopmalar karşısında Bahçeli’nin sesi çıkmıyor ama bu gidişle 2019 genel seçimine fazla kalabalık bir partiyle girmesi zor görünüyor".

"İHRAÇ EDEREK KURULAMAZ"

"Aslına bakarsanız MHP’de bu zincirleme tepkiyi yaratan nedenler “parti içi demokrasi”nin olmayışı, üst üste seçimler kaybeden liderin istifaya yanaşmaması, lider değişimi isteyen partilileri ise ihraç ederek kurtulacağını sanmasıdır. Ancak, görüldüğü gibi bunlar artık çare olmuyor. Siyaset; “demokrasi ve hakkıyla, dürüstçe elde edilen başarı” istiyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ