SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / METEOROLOJİDEN SON DAKİKA HABERİ!

METEOROLOJİDEN SON DAKİKA HABERİ!

13 Ocak 2018 / Cumartesi 07:56

Haftalardır beklenen soğuk ve yağışlı hava dalgası yurda giriş yaptı. 


Meteoroloji’nin son verilerine göre bugün yurdun büyük kısmında yağmur olarak görülen yağışlar yarından itibaren kar yağışına dönüşecek. Ancak beyaz örtüyü özleyenler için haberler kötü, kar yağışı uzun soluklu olmayacak. Gelecek hafta ise yeni bir soğuk hava dalgasıyla Sibirya soğukları gelecek…

Kurak geçen kışın beklenen soğuk ve yağışlı hava dalgası geldi fakat sadece birkaç gün sürecek. Meteoroloji’den gelen son dakika haberiyle tahminler değişti, “İstanbul’da kar ne zaman yağacak?” sorusunu soran vatandaşlar kar yağışını sadece havada seyredecek. Bu hafta İstanbul’da etrafı beyazlatacak bir kar yağışı beklenmiyor. Ankara’da yarından itibaren etkili olmaya başlayacak kar yağışı kısa süreliğine Ankara’yı beyaz örtüye bürüyebilir.

BU HAFTA KISA SÜRELİ OLACAK, ASIL KAR HAFTAYA…
Türkiye’yi birkaç günlüğüne etkileyecek olan soğuk hava dalgasının iç ve yüksek kesimlerimizdeki şehirler hariç diğer bölgelerde çok yoğun bir etki bırakması beklenmiyor. Ancak son tahminlere göre 19 Ocak’tan sonra yurdu etkilemeye başlayacak olan soğuk hava dalgası bu haftakinden çok daha etkili olacak ve sıcaklıklar çok daha düşük seyredecek. 

kaynak:sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER