SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / MHP’de Ankara Depremi!

MHP’de Ankara Depremi!

8 Aralık 2016 / Perşembe 07:29

İşte bu!

MHP Grup toplantısında Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen Ankara il yönetiminden hiç kimse katılmadı. Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya dahil hiçbir yöneticinin toplantıya gitmemesi, genel merkezde endişe yarattı.

40 bin ülkücünün katıldığı Ankara toplantısı sırasında MHP genel merkezinde sıcak dakikalar yaşanmıştı. Ankara il yöneticisi Ramazan Kubat, yanında il başkanı Fatih Çetinkaya ile birlikte genel merkeze girdiği anda saldırıya uğramıştı.

Saldırı, Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen Ankara teşkilatında deprem etkisi oluştururken, birçok yöneticinin istifa kararı aldığı belirtildi.
Yeniçağ’ın gündeme getirdiği olay sonrasında, Devlet Bahçeli il başkanı Fatih Çetinkaya’yı makamına çağırarak “Sorumlular hakkında gereken yapılacak, ani bir hamle yapmayın” dediği bildiriliyor. Ancak saldırının planlı ve organize bir şekilde yapılması Ankara il yönetiminin tepkisi çekiyor.

GRUP TOPLANTISINA KATILMADILAR

Gerginlik sonrasında MHP grup toplantısında gözler Fatih Çetinkaya ve diğer il yöneticilerini aradı. Ancak il başkanı da dâhil olma üzere, yönetimden kimse toplantıya katılmadı. MHP tarihinde ilk olduğu belirtilen bu gelişmenin ilerleyen günlerde daha büyük yankılarının olabileceği belirtiliyor.

Yaşanan son gelişmeler sonrasında 50’ye yakın Ankara delegesinin ve il yöneticisinin ilerleyen günlerde kurultay çağrısı yapması bekleniyor.(yenicag)
 
 
 

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER