SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / MHP BODRUM’DA AKLA ŞOK İHRAÇ!..

MHP BODRUM’DA AKLA ŞOK İHRAÇ!..

17 Kasım 2017 / Cuma 08:06

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, 22 kişinin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

“TEŞKİLAT ESKİ YÖNETİCİLERİNE İHRAÇ”

Parti İç Tüzüğüne aykırı hareket etmek, sosyal medya üzerinden yapılan propaganda içerikli paylaşımların gerekçe gösterilerek 13 Ekim 2017 günü, aralarında eski Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un ve MHP Bodrum ilçe başkanlığı yapan Asım Başaran’ın da bulunduğu 22 kişinin MHP’den ihraç edileceği öğrenildi.

Birçoğunun MHP ilçe teşkilatında geçmiş dönemlerde yönetim kurulu üyesi olduğu bazılarının ise belde başkanlığı yaptığı bildirildi.

Gazetecilerle bir araya gelen MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar yaptığı açıklamada;
PARTİYE ZARAR VERENLER HAKKINDA”
 “MHP İç Tüzüğüne aykırı hareket ederek partiye zarar veren parti üyesi arkadaşların hakkında gerekli işlemlerin yapılması için Muğla İl Başkanlığına gerekli müracaatlar yapılmıştır.”
“LİDER TEŞKİLAT DOKTRİN”
 Bizler, MHP mensupları olarak ana prensibimiz; Lider, Teşkilat, Doktrin kavramlarını, önce ülkem ve milletim sonra parti ideolojisi ile hareket eden bir yapıya sahibiz. Bu doğrultuda ülkemizin ve milletimizin menfaati her şeyin üzerinde gelmektedir. “

“BU KAVRAMALARA UYMAYANA YER YOK”
“Her MHP mensubu da bu kavramlara uymak zorundadır, uymayanların da partide yeri yoktur. Bu sebeplerden dolayı disiplin kararı haiz olmuştur ve gerekli işlemler başlatılmıştır” dedi.
MHP Bodrum İlçe Teşkilatına kayıtlı olup ihraç istemiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilen isimler şöyle: 
“Eski MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Bir dönem Konacık Belediye Başkanlığı yapan ve son olarak MHP İlçe Başkanlığı yapan Mehmet Tosun, 
Cengiz Ratingan, Hakan Karabulut, Erdal Diker, Kamil Sezgin, Cemil Haldız, Mustafa Kayahan, Osman Bilgin, Saliha Oktay, Emine Bar, Metin Tosun, Melek Yılmaz, 
Şenol Aksu, Ayla Aksu, Serdar Korkmaz, Adem Karadaş, Emin Kondakçı, İbrahim Karadal, Pınar Kıral, Fahriye Hayal Aşkın, Ümit Celal Özgür.”
kaynak:sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER