SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / MHP Erzurum Milletvekili AYDIN’dan MUHTEŞEM ÇIKIŞ!

MHP Erzurum Milletvekili AYDIN’dan MUHTEŞEM ÇIKIŞ!

23 Aralık 2016 / Cuma 08:43

MHP’Lİ AYDIN: Yoksa bu bir tuzak

TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi MHP’li Kamil Aydın, Moskova’daki Suriye zirvesinden çıkan sonuca, “El Nusra ve IŞİD değil yasadışı eylemde bulunan, maşalık yapan, terörist birtakım girişimlerde bulunan PYD, YPG niye yok?” sorusuyla tepki gösterdi.
Aydın, bildiride PYD, YPG’nin de yer almamasına ise itiraz ederek şöyle konuştu:

‘BENİM TAKILDIĞIM BİR ŞEY VAR’

“Benim takıldığım bir şey var, MHP olarak. Sınır ötesinde gayri nizami evet Suriye devletini bir otorite kabul etmek, görüşmeleri o eksende yürütmek duruşu, söylemi yerinde bir şey. Fakat onun dışında IŞİD ve El Nusra gibi terör yapılanmalarıyla mücadele edeceğiz, çok doğru yerinde bir karar ama bir eksiği var. 

Biz MHP olarak orada bir soru işareti koyuyoruz.
O coğrafya da sadece El Nusra ve IŞİD değil yasadışı eylemde bulunan, maşalık yapan, terörist birtakım girişimlerde bulunan PYD, YPG niye yok? Acaba gözden mi kaçtı, detaylarda vardı da ifade mi edilmedi. Ben o konudaki endişelerimi ifade etmek istiyorum. 
“NEDEN YPG/PYD YOK”
“Evet, bizim için, Türkiye’nin bekası için ve doğu coğrafyadaki barış için aynı şekilde kendince gecekondu bir devlet yapılanması hayali kuran maalesef NATO’da müttefikimiz olan diğer anlaşmalarla da büyük müttefikimiz olan bugüne kadar ki ABD’den de destek aldığı söylenen özellikle mühimmat noktasında destek aldığı söylenen YPG ya da PYD konusunda niye bir tanımlama yok? “

‘İKİLİ BİR PROJE PEŞİNDELER Mİ, HUYLANDIM BİRAZ…”

“Buradan da şöyle bir şüphe doğuyor içimizde, dikkatli olmak lazım. Acaba bunun arkasında Amerika var, Rusya ya da İran… Malumunuz İran, Amerika ile de flört halinde, Amerika’ya da küs değil, bir ara Amerika ile beyaz güvercin uçurdular, barış çubuğu salladılar, daha sonra Rusya ile bölgede yakınlaştılar ve Amerika ile en son uçak alım anlaşması yapıldı, çok yüksek rakamlarla ifade edilebilecek.” 
“AMAÇLARI TÜRKİYE’Yİ YANLIZLAŞTIRMAK MI”
Yani ambargo sürecinden buraya geldi İran-ABD ilişkileri. Şimdi acaba burada İran ya da Rusya, Türkiye’yi yalnızlaştırıp ikili bir proje peşindeler mi? Buradan ben huylandım biraz, MHP olarak endişelerimizi ifade etmek zorundayız. 
Yani El Nusra, IŞİD ile mücadele ediyoruz biz şu anda Fırat Kalkan’ı operasyonunda iki cephemiz var. Bir cephemiz IŞİD ile mücadele El Nusra ile mücadele ama diğer cephemiz de o Suriye’nin kuzeyini oldubittiye getirip, Afrin ve Kobani kantonlarını birleştirip Allah korusun bir nevi Türkiye’nin önünü kapama, bahçesine bir gecekondu veya kapısının önüne yeni illegal bir gecekondu devlet oluşturma çabaları var”(Sputnik).
Haber işte böyle…
CHP de eleştirmişti AKP’nin Rusya ve İran’la yaptığı anlaşmayı ve “neden PYD/YPG yok” demişti.
Ancak MHP’li Aydın’ın  bu açıklaması bu konuda yapılmış olan tüm açıklamalardan çok daha farklı ve dikkat çekici…
Aydın diyor ki “yoksa ABD-Rusya Türkiye’ye tuzak mı kuruyor!”
Aydın diyor ki “yoksa Türkiye yalnızlaştırılmak mı isteniyor!”
Bize sorarsanız ABD-Rusya ile anlaştı ve Ortadoğu’yu kendi çıkarları doğrultusunda şekillendiriyor. 
Ve bu küresel projede hedef Türk Milleti ve Türkler!
Doğu Anadolu’da olası özerk/tampon yönetimler eliyle Asya ile fiziki bağın kesilmesi Rusya’nın; Irak ve Suriye’de küçük küçük devletçiklerin ortaya çıkması da İsrail-ABD-AB’nin işine geliyor.
Ancak bu küresel projenin işletilebilmesi için Türkiye’nin idari yapısının değişmesi, olası özerk, eyalet, yerel adına ne derseniz deyin, tıpkı Suriye ve Irak’ta olduğu gibi etnik ve dini unsurların öne çıktığı bir idari yapının gelmesi lazım ki Ortadoğu’daki olası devletçikleri ayakta tutabilsin!
BU DA BİZİ BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİYOR!
Yani her yol BAŞKANLIK kapısına çıkıyor!

MHP’li Aydın doğru tespit yapmış, bu bir ABD-RUS kıskacı ve bu kıskacın unsurları her yolu deneyerek bu BAŞKANLIK tezgahını destekliyor.
Şimdi soru şu: MADEM Kİ MHP MİLLETVEKİLİ BU TUZAĞI BİLİYOR, ÖYLEYSE NEDEN AKP’NİN YASA TEKLİFİNE DESTEK VERİYOR?
Yaşayıp göreceğiz…
Bilerek Türk yurdunun ve Türk Milletinin varlığı ve bekasını tehlike düşürmenin VATANA İHANET olduğunu Meclis’te tüm vekiller biliyordur sanırım.
Şimdi göreceğiz bakalım Meclis oylamasında hangi vekil ne yapacak, BU BİR MİHENK TAŞI OLACAK!

Erdal Sarızeybek

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER