SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Müjdat Gezen: DİLİMİ KESSELER İŞARET DİLİNİ ÖĞRENİRİM…

Müjdat Gezen: DİLİMİ KESSELER İŞARET DİLİNİ ÖĞRENİRİM…

26 Aralık 2018 / Çarşamba 08:29
Tavır...

Halk TV‘de yayınlanan “Halk Arenası” programında yaptığı konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla polis tarafından ifadesi alınmak üzere adliyeye götürülen ve adli kontrol şatıyla serbest bırakılan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, DW Türkçe‘de yayınlanan “Nevşin Mengü ile Bire Bir” programında konuştu.

‘DİLİMİ KESSELER İŞRAET DİLİNİ ÖĞRENİRİM’

Müjdat Gezen, katıldığı bir programda “Cumhurbaşkanına hakaret etmediğini, eleştiri yaptığını belirtti. Gezen, “Yarın dilimi kesseler, işaret dili öğrenirim yine gereken eleştiriyi yaparım” diye konuştu. Nevşin Mengü’nün “Bunları yaşadıktan sonra keşke bu kadar sert konuşmasaydım dediğiniz oldu mu?” sorusuna Gezen şu yanıtı verdi:

‘BU NASIL DEMOKRASİ ANLAYIŞI’

“Hiçbir sertlik yapmadım (programda) ben onu her akşam oyunumda söylüyorum. Çünkü hakaret eden Erdoğan’ın kendisi. Ben hakaret etmedim ki… En son ‘işte bunlar imansızdır’ demiş. Benim imanımı Allah yargılayabilir… Sonra bu nasıl bir demokrasi anlayışı? “

‘O HERKESE HAKARET EDECEK AMA ONU KİMSE ELEŞTİREMEYECEK’

“Yasalar önünde herkes eşittir. Bir cumhurbaşkanı düşünün herkesi aşağılayacak, herkese hakaret edecek ama onu hiç kimse eleştiremeyecek. Böyle bir demokrasi yok, böyle bir dünya yok. Yani dilimi kesseler, işaret dili öğrenirim yine gereken eleştiriyi yaparım. Çünkü eleştirimde ne bir saygısızlık, ne bir terbiyesizlik, ne bir küfür var. Bize ‘ulan’ dedi. Ben değil Cumhurbaşkanı, sokaktaki çocuğa da demem onu.”

Müjdat Gezen, “Sayın Cumhurbaşkanı şunu bilmiyor: Zannediyor ki bizim arkamızda kimse yok. Metin Akpınar’ın ve benim filmlerimiz ve oyunlarımızla büyüyen kitle, onun arkasında kitlenin 3 katıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER