SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / SABIR SABIR… YILDIZDOĞAN SONUNDA İSYAN ETTİ: EY ALÇAKLAR!..

SABIR SABIR… YILDIZDOĞAN SONUNDA İSYAN ETTİ: EY ALÇAKLAR!..

12 Ağustos 2017 / Cumartesi 03:27

YILDIZDOĞAN: EY ALÇAKLAR! 

“Ölürüm Türkiyem” şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan alındığı iddialarına Mustafa Yıldızdoğan’dan sert yanıt.

Şarkıcı Mustafa Yıldızdoğan, ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubuna ait olduğu iddialarına ilişkin, “Beni her şeyle itham edebilirler ama hırsızlıkla asla” dedi.
BOŞ İDDİALAR

Yıldızdoğan, Meram ilçesindeki bir kafede gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada bir video eşliğinde yapılan paylaşımlarda, 1993 yılında piyasaya sürdüğü albümdeki “Ölürüm Türkiyem” şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan alındığı iddialarına yer verildiğini anımsattı.

Sputnik’in haberine göre, iddiaların gerçeği yansıtmadığını, bu asılsız iddialarla ilgili paylaşım yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Yıldızdoğan, şöyle devam etti:

“BESTE BENİMDİR”

“Beni her şeyle itham edebilirler ama hırsızlıkla asla. ‘Vatan, bayrak ve Allah.’ diyen, siyaset ve politika üstü bir tavırla ortaya koyduğum, 1992 yılında bestelediğim bu parça, yıllarca ülkemde dinlendi.
Bu zamana kadar ‘bu parçanın müziği bana aittir’ dememişimdir. Bu benim ailemden gördüğüm edep ve üslubumdan kaynaklanan bir güzelliktir. 15 Temmuz sonrasında bu parça yine parlamıştır. Çünkü bu tür eserler asırda bir gelir. “
“BU İTHAM ALÇAKÇA”

“Dün, vatan ve bayrak hainleri, millet düşmanları birleşmiş, benim hırsızlık yaptığımı söylüyor. Sosyal medyadada paylaşılan ve bir müzik grubunun fotoğrafına yer verilen videoda, Kürtçe şarkı duyuluyor. Videodaki resim, 2 yıl önce çekilmiştir. Bunu siyah beyaz yapmışlar. Bu yayınlanan videonun kime ait olduğu ve hangi şirkete ait olduğu ortada yok. Dolayısıyla nereden çıktığını da bilmiyorum.”

“İDDİALARIN ÇIKIŞI DAHA ÇOK YURT DIŞINDAN”

Yıldızdoğan, sosyal medyadaki paylaşımların daha çok yurt dışından yapıldığına işaret ederek, “Bunlar gibi hainlerin gidebildiği bir memleket var ancak benim bu topraklardan başka gidebileceğim yer yok. Ondan dolayı ‘Ölürüm Türkiyem.’ diyorum. Ömrümün sonuna kadar da bunu diyeceğim. Bu ülkede birlik ve beraberlik içinde sazımızı çalacağız, türkümüzü de söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News/ Odatv

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER