N’Oluyor.. ‘Bir İstifa Daha’

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medyadan açıklama yapan Beker “İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum” dedi.

‘AZİZ TÜRK MİLLETİ’

Beker sosyal medyadan istifanı şu açıklamayla duyurdu:

“Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Hemşehrilerim, İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum. Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti İlçe Başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti’ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır.

‘BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’

“Büyük Türk Milleti’ne ve Ankara’mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim. Saygılarımla”.

İKİNCİ VEKİL

 Beker, Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’ndan sonra İYİ Parti’den istifa eden ikinci milletvekili oldu. Bu istifa ile İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 42’ye düştü.

NELER OLUYOR

İYİ Parti içinde hem yerel seçimlerle hem de parti içi işleyişle ilgili bir süredir devam eden tartışmalar bir istifa dalgasına dönüştü.

PEŞ PEŞE İSTİFALAR

Seçimlerden sonra dikkat çeken ilk istifa haberi Ankara’dan geldi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, “Ankara’da iş birliği yapılmalı” önerisi kabul görmediği için görevinden ayrıldı. Köylüoğlu “Gelişmeler AK Parti’ye seçim kazandırma operasyonu gibi” ifadesini de kullandı.

İSTİFALAR YÖNETİME SIÇRADI

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Bahadır Erdem, eski Milletvekili ve Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ile Onur Kurulu Üyesi Cahit Kale geçtiğimiz hafta partiden istifa ettiğini duyurmuştu.

ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ HATİPOĞLU’NDAN SONRA ŞİMDİ DE BEKER

İYİ Parti’de yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi. Ankara Milletvekili Adnan Beker istifa ettiğini açıkladı. Beker, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum” dedi.

ÇIRAY: KEŞKE HAKLI ÇIKMASAYDIM

Kendisi de 6 Haziran’da İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti eski Genel Başkan Başdanışmanı ve parti kurucularından Aytun Çıray, Gerçek Gündem’e konuştu. Çıray, “Zaman beni haklı çıkardı. Bu istifaların olacağını biliyordum. Devamı da gelecek” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Exit mobile version