SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / TÜRK SANAYİ DEVİNDEN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA!..

TÜRK SANAYİ DEVİNDEN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA!..

20 Kasım 2017 / Pazartesi 08:01

Türkiye’nin en eski sanayi kuruluşları arasında yer alan İzmir merkezli Altınyağ Kombinaları, yabancı ortak veya şirketin tamamen satışı için arayışlara başladı.

1962 yılında İzmir’de kurulan Altınyağ Kombinaları, 2012 yılında Artı Yatırım hıolding bünyesine girmişti.

 İlk yıl 53 milyon liralık bir yatırım alan şirket, son tüketiciye yönelik ambalajlı yağ üretimini durdurarak küresel pazarda daha karlı ve aynı zamanda rekabetin az olduğu ham yağ üretimine odaklandı. Aynı anda biyodizel yakıt üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağ üretimine de başlandı.

40 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Altınyağ halen İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde ayçicek tohumu, soya fasulyesi, kanola tohumu, keten tohumu, ketencik tohumu, mısırözü tohumu gibi bitkisel yağlı tohumlardan ham yağ, yarı rafine ve tam rafine yağ ile yem sektörüne yönelik küspe üretimini sürdürüyor. 

Şirketin 40 ülkeye ihracatı bulunuyor.
Altınyağ, yeni ortaklık veya şirketin satışı için yabancı ortak arayışına girdiğini bugün KAP’a yaptığı açıklama ile duyurdu. 
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“VARLIK SATIŞI”
Image result for İzmir merkezli Altınyağ Kombinaları
“Şirketimizin uluslararası tarımsal emtia şirketleri ile Şirket Satışı, Duran Varlık Satışı ve Stratejik ortaklık kurulması konularında görüşmelere başlanmasına ve söz konusu satış için Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Dikkaya’nın görevlendirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER