SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘O HAKİME YAKALAMA KARARI’

‘O HAKİME YAKALAMA KARARI’

3 Aralık 2018 / Pazartesi 19:04
İzmir...

İzmir’de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve FETÖ’nün kumpası olduğu ortaya çıkan ‘Askeri casusluk davası’na bakan İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı Atilla Rahman’a ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

ÖRGÜT ÜYESİ

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen ve FETÖ’nün kumpası olduğu ortaya çıkan ‘Askeri casusluk davası’na bakan İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı Atilla Rahman, o dönemde polis tarafından gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Rahman önce tutuklandı, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Rahman hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla dava açıldı.

TUTUKLAMA KARARI

Duruşma savcısı ayrıca daha önce verdiği mütalaaya ek olarak sanığın son iki duruşmaya gelmeyip, yargılamadan kaçtığını, bu durumun, sanık hakkında mahkumiyet kararı verildiğinde kaçacağına dair kuvvetli şüphe uyandırdığını belirterek, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Sanık avukatı ise müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını söyledi.

Davayı sonuçlandıran mahkeme heyeti, sanık Atilla Rahman’ı 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıp, kaçma şüphesi bulunduğundan tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER