SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Öztrak: ‘Korku Duvarları Yıkılmıştır Artık’

Öztrak: ‘Korku Duvarları Yıkılmıştır Artık’

17 Mayıs 2019 / Cuma 16:15
Faizler %26...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ‘Bu iş adamları dertlerini kime anlatacak. Hem sorumluluğu talep edeceksiniz hem milleti tehdit edip sorumluluktan kaçacaksınız. Artık korku duvarları yıkılmıştır. Ülkede herkes konuşacaktır’ diye konuştu. Öztrak’ın gündeme ilişkin açıklamaları şöyle;

‘FAİZ %26, VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ, TEHDİT ETMEYE HAKKINIZ YOK’

“1 Nisan’dan bugüne 55 milyar Türk lirası Türk şirketleri kaybetti. Bu zararı TÜSİAD temsil ediyor. Siz demediniz mi verin kardeşinize oyu. Bugün hazinenin en son yaptığı ihalenin faizi yüzde 26. Şikayette bulunan vatandaşları kimsenin tehdit etmeye hakkı yoktur. Bu iş adamları dertlerini kime anlatacak. Hem sorumluluğu talep edeceksiniz hem milleti tehdit edip sorumluluktan kaçacaksınız. Artık korku duvarları yıkılmıştır. Ülkede herkes konuşacaktır.”

‘KİMSE BU BAKANLAR ÇIKSIN ORTAYA’

“Atama içişleri Bakanı yavuz hırsız ev sahibini bastırır taktikleriyle topa girmiş. Ben açıkladım, sanık olan bir vatandaş demiş ki benim Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu’nu suçlamam için bir Aydınlı gazeteci cezaevine girmiş ondan sonra da dedik bu bakanlar çıksın kendini açıklasın. Daha kimse yok ama görüyorum ki yarası olanlar var. Yarası olan gocunur. Bakanlar neyin içindeler, hangi devlette yaşıyoruz. Çıksın hangi bakanlarsa bunlar biziz diye açıklama yapsınlar. Biz diyoruz ki kendileri çıksın açıklasınlar.” Diyerek hem ekonomik gidişata hem de İmamoğu üzerinden oynanan oyunlara dikkat çekti.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER