SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Öztrak Nokta ‘Erdoğan’ın Değirmeni’

Öztrak Nokta ‘Erdoğan’ın Değirmeni’

17 Ağustos 2020 / Pazartesi 16:02
CHP, öztrak, abd, biden, erdoğan, tepki, sert...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Öztrak, ABD Başkan adayı Biden’in Türkiye ile ilgili söylediği sözlerle ilgili olarak ‘Biden’a tavsiyemiz kankası Erdoğan’ın değirmenine su taşımaktan vazgeçmesidir.’ Dedi. Öztrak’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘ÜLKEYİ YÖNETEMİYORLAR’
* Ülkeyi artık yönetemeyen Saray hükümeti eski defterlerden kendisine alacak çıkarmaya çalışıyor. Sekiz ay önce ABD’de Demokrat Parti’nin adayı tarafından söylenmiş kabul edilemeyen sözler daha yeni yurt içine servis edildi.

‘ERDOĞAN’IN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAKTAN VAZ GEÇİN’
* Sekiz ay önce bu laflar söylendiğinde bu ülkenin Dışişleri Bakanı neredeydi, bu densizliğe ne cevap verdi? Saray’ın kibirli adamı neden sekiz ay susmuş? Erdoğan’ın ‘dostum’ diye hitap ettiği kişi bu lafları eden kişi. Bu nasıl bir kucaklaşma? Bizim tek desteğimiz milletimizdir. Biden’a tavsiyemiz kankası Erdoğan’ın değirmenine su taşımaktan vazgeçmesidir.”

NELER YAŞANIYOR
Cumhurbaşkanlığı İetişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden’ın sözleri sonrası Atatürkçüleri Erdoğan’ın liderliği altında “kenetlenmeye” çağırdı. KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden’ın 2019 Aralık’ında verdiği bir röportajda yer alan Türkiye ve Erdoğan ile ilgili açıklamaları üzerine bir çağrı yaptı.

ALTUN: ‘GERÇEK ATATÜRKÇÜLER, ERDOĞAN ETRAFINDA TOPLANIN’
Biden’in sözlerini içeren görüntülerin AKP’ye yakın medya ve sosyal medya hesapları tarafından dolaşıma sokulmasının ardından muhalefetten Biden’a art arda tepkiler gelmesine rağmen Twitter hesabından “Biden’ın ifşa ettiği içimizdeki mandacılara sahiden tek söz söylemeyecek misiniz? Ülkenizle ilgili ufkunuz bu mu?! Gözünüz mü bağlı, gönlünüz mü?!” diye yazan Altun, Atatürkçüleri Recep Tayyip Erdoğan liderliği altında “kenetlenmeye” çağırdı.

BAHÇELİ KONUŞTU ‘İŞ CHP’YE YIKILIYOR’
Öte yanda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın yedi ay önce Türkiye’ye yönelik sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Biden’ın konuşmasının zamanlamasını sorgulayanlar başta CHP olmak üzere kötü niyetlidir. Biden ve ipotekli uşakları rezil rüsva olmaktan da kurtulamayacaklardır” görüşünü savundu. Bahçeli açıklamasında konula ilgi olarak şunları kaydetti:

‘EFTEN PÜFTEN TEPKİ’
“Muhalefet partilerinin eften püften tepkileri, yasak savan açıklamaları, kuşkulu, kuruntulu ve karışık değerlendirmeleri tehdidin büyüklüğü göz önüne alındığında yetersiz niteliktedir. Sayın Cumhurbaşkanımızı devirme amacı, terör örgütleriyle birliktelik mesajı bilinmelidir ki, müttefiklik ve stratejik ortaklık örtüsünün altına asla gizlenemeyecek, çuvalı delen mızrak iki ülke arasındaki ilişkileri ağır şekilde zedeleyecektir. Türkiye tam bağımsız ve bağlantısız bir ülkedir. ABD’nin sömürgesi, örtülü operasyon sahası, tutsağı ve kolonisi kesinlikle olmayacaktır.” İf

‘NİYE YEDİ AY SONRA DİYEN BAŞTA CHP KÖTÜ NİYETLİ’
“Bu konuşmanın niye bugün tedavüle çıktığını, başka bir ifadeyle zamanlamasını sorgulayanlar başta CHP olmak üzere kötü niyetlidir. Demokrasiden geçinen şarlatanlar, sözde yarım aydın ve yorumcular, sanatçılar, akademisyenler, aynı zamanda zillete düşen muhalefet partileri amalı, ancaklı, fakatlı cümle kurmadan, bu ortamın kime yarayıp yaramayacağını sinsi sinsi analize tevessül etmeden Türkiye’nin tarafında ön şartsız duruş göstermek mecburiyetindedir.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER