SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / PAPATYA ÇAYININ SİHİRLİ FORMÜLÜ…

PAPATYA ÇAYININ SİHİRLİ FORMÜLÜ…

8 Aralık 2017 / Cuma 07:10
PAPATYA ÇAYI DEMLEME

Papatya çayının hazırlanması son derece kolaydır: 1 tatlı kaşığı papatya kaynar suyla haşlanır ve 10 dk demlendirilip süzüldükten sonra içilir. Günlük 2-3 bardak içilebilir. Tesirini yitirmemesi amaçlı kaynatılmadan hazırlanır.

Fakat çiçek alerjisi olanlar kişilerde papatya polenlerine karşı meydana gelebilecek yan etki de gözden kaçırılmamalıdır. Hakikat mayıs papatyası Matricaria recutita olandır. Pek çok papatya çeşidi meydana geldiği amaçlı hangisinin kullanıldığını bilmek gerekir.

Bebeklere papatya çayı verilmeden önce hangi papatya çeşidini kullandığınızı bilmelisiniz.
Kalitesinden güvenilir olduğunuz şirketlerin hazır ürünlerini kullanmak daha emniyetli olabilmektedir. Papatya sinüzit problemi içerisinde kullanılmaktadır.

Kaynak: Sabah

Papatya çayı nasıl yapılır? En iyi nasıl demlenir?
Papatya, yol kenarlarında ve boş arazilerde kendiliğinden yetişen, güzel kokulu, sarı ve beyaz renklerde çiçek açan bir bitkidir. 
Bitkiden papatya çayı, papatya yağı ve boya elde edilir. Mayıs-Haziran aylarında çıkan papatya öğlen saatinde sapsız olarak toplanıp saklanır ve gölgede kurutulur. 
Papatyanın yararı bitkinin toplanması ve kurutulma koşullarına yönelik değişir. Hatalı uygulamalar bitkilerin kutlamalarının azalmasına sebep olur. Papatya çiçeği toplanmasından bir yıl geçmişse hiçbir zaman kullanılmamalıdır.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER