SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / PARADİSE PAPERS BELGELERİ ALMAN HÜKÜMETİNİ KARIŞTIRDI…

PARADİSE PAPERS BELGELERİ ALMAN HÜKÜMETİNİ KARIŞTIRDI…

6 Kasım 2017 / Pazartesi 08:26
“BAŞBAKAN YILDIRIM’IN OĞULLARI DA VAR”

Belgelerde adı geçen ünlüler arasında İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun yakın danışmanlarından Stepheh Bronfman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın oğulları Erkam ve Bülent Yıldırım'ın adı da geçiyor. Yıldırım kardeşlerin Malta'da kayıtlı Hawke Bay Marine Co. Ltd ile Black Eagle Marine Co. Ltd adlı iki şirketin hissedarı olduğu kaydediliyor.

Belgeleri inceleyen yayın kuruluşları arasında Süddeutsche Zeitung'un yanı sıra Batı Alman Radyo Televizyon Kurumu (WDR), Kuzey Alman Radyo Televizyon Kurumu (NDR), New York Times, BBC, Guardian ve Le Monde da bulunuyor.

Kaynak: DW Türkçe

Alman hükümeti “Cennet Belgeleri”ni inceleyecek

Alman hükümeti çok sayıda politikacı, iş insanı, sporcu ve sanatçının off-shore yatırımlarını ortaya çıkaran “Cennet Belgeleri”nin yayımlanmasının ardından, vergi kaçırmaya yönelik tedbirleri sertleştirmek istiyor.

50 ülkeden 120’den fazla politikacı ile çok sayıda iş insanının yurtdışındaki off-shore hesaplarını ortaya çıkaran “Cennet Belgeleri” (Paradise Papers) adlı belegelerin yayımlanmasının ardından Alman hükümeti, vergi kaçırmaya yönelik mevcut tedbirleri sertleştirmek istiyor.
“BELGELER İNCELENECEK”

Almanya Maliye Bakanlığı tarafından pazartesi günü konuya ilişkin yapılan açıklamada söz konusu belgelerin bu kapsamda incelenmesinin istendiği belirtildi. Bakanlık o nedenle medyaya yansıyan belgelerin Alman mali kurumlarına da açılmasını talep etti.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER