SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Parmağını sallaya sallaya konuştu… ‘TARİHE NOT DÜŞÜN’

Parmağını sallaya sallaya konuştu… ‘TARİHE NOT DÜŞÜN’

6 Ocak 2019 / Pazar 22:00
AKP Metin Külünk...

AKP eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 31 Mart seçimleri sürecinde AKP’nin adaylarının belirlenmesine “arkadaşçılık, grupçuluk” şeklinde müdahale eden isimler olduğunu, vatandaşın bunun hesabını seçimlerde soracağını savundu. Külünk, Facebook hesabından yaptığı canlı yayında, AKP’ye yönelik dikkat çeken uyarılarda bulundu.

‘MÜTEAHHİTLER, İŞ ADAMLARI, GRUPÇULUK…’

AKP’li eski milletvekili Külünk, 31 Mart seçimleri için belirlenen başkan adaylarının belirlenmesinde grupçuluk yapıldığını ve böyle giderse vatandaşın seçimlerde hesabını soracağını söyledi. Külünk, sahte anketlerle baskı oluşturulduğuna dikkat çekti.

“Arkadaşçılık uğruna, grupçuluk uğruna, dar alan kadroculuğu uğruna, bu milletle Sayın Erdoğan’ın arasındaki bağı soğutmaya yönelik her adımdan, herkes uzak durmalı” diyen Külünk “Açıkça söylüyorum. Bunu tarihe kayıt düşsün diye söylüyorum” diyerek şu uyarıları yaptı:

‘MİLLET BUNU AFFETMEZ’

“Bir 7 Haziran hatta daha ileri giderek söylüyorum, bir 24 Haziran sendromunun yaşanmasına sebep olurlarsa hangi şartlarda; dar kadroculuk yapıp, arkadaşçılık yapıp, grupçuluk yapıp, Ankara’da belli yerlerde kulis odaları hazırlayıp, İstanbul’da nasıl etki altına alabiliriz, iş adamları üzerinden özellikle de müteahhitler üzerinden, dar kadroculuk, dar alancılık oynayarak baskı grupları üzerinden hak etmeyenleri aday yapma noktasında, kim isim vermiyorum, yaparlarsa, 31 Mart’ta millet bunu affetmez”.

“Şimdi bunun, 31 Mart’ın telafisi yok. 1 Nisan sabahı, Türkiye’de başka şeyler konuşulur onun için herkes çok dikkatli olmalı” diyen AKP’li Külünk sözlerini şöyle sonlandırdı:

‘SAHTE ANKETLER YAPTIRARAK’

“Şimdi bu canlı yayınımı izleyip, palas pandıras bu canlı yayınımı bir yerlere haber verip, dinleyecekler var, iyi dinlesinler. Şimdiden söylüyoruz, bu millet bunun hesabını sorar. Hangi ölçülerde sorar; sokaktan gelen bilgiyi sakladıkları için sorar. Sahte anketler yaptırarak baskı oluşturdukları için sorar. İş adamlarına söylüyorum. Sırf size hizmet ettiği için, özellikle müteahhitlerin bir kısmına, size hizmet ettiği için o size hizmet edenleri aday yapabilmek için gösterdiğiniz ağır çabanın bu milletin kaderiyle oynamak olduğunu iyi bilin.

Bu millet bunu affetmeyecektir. Dolayısıyla aday belirleme sürecinin bu dikkatte olması gerektiğini sokak söylüyor. Ben kendi düşüncelerimi, söylemiyorum tek başına.”


Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER