SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / “PARTİ KAPIKULU OLDU” Dediler… HEP BİRLİKTE İSTİFA ETTİLER…

“PARTİ KAPIKULU OLDU” Dediler… HEP BİRLİKTE İSTİFA ETTİLER…

22 Kasım 2017 / Çarşamba 02:30

Antalya’nın Finike ilçesinde, aralarında belediye meclis üyeleri ve eski ilçe başkanlarının da bulunduğu 60 kişi MHP’den istifa etti.

Finike Belediyesi’nin MHP’li meclis üyeleri Ertürk Yazar, İsmail İsen ve Arif Çetin, MHP’li eski ilçe başkanları Bayram Erkol, Arif Ertuğ ve Ömer Özdemir ile üyelerden oluşan 60 kişi MHP’den istifa kararı aldı. 

Grup, İlçe Seçim Kurulu’na istifa dilekçelerini vermeden önce, hükümet konağı önünde istifa gerekçelerine ilişkin basın açıklaması yaptı.
Meclis üyesi Ertürk Yazar, MHP’nin son zamanlarda aldığı siyasi ve politik kararların Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğinde ağır bir beka sorunu yarattığı kaygısı içerisinde olduklarını söyledi.
Meral Akşener liderliğindeki oluşumda yer alacaklarının bilgisini veren Yazar:
“SANCAK KALKMIŞTIR, BU SANCAK ALTINDA TOPLANACAĞIZ”
“Türk milliyetçiliği siyasi hareketinin temsilciliği iddiasını taşıyan partimiz bazı partilerin kapıkulu haline gelmiştir. Merak Akşener liderliğinde de milletin merkezinde yeni bir siyasi hareketin inşası için sancak kalkmıştır ve milletimiz de bu sancak altında toplanma konusunda yüksek bir teveccüh göstermektedir. Bize düşen milletin merkezinde oluşan bu siyasi harekete katkı vermektir. “

“HİÇ KİMSE BİZİM ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ TARTAMAZ”
Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiç kimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz. Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“İYİ GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”
Finike MHP'den 60 istifa
Atatürk, cumhuriyet ve ilkelerine bağlı bireyler olarak, bu ilkelerden taviz vermeden yollarına devam edeceklerini aktaran Ertürk Yazar, “Tüm halkımıza da bu uğurda katkı vermeye devam edeceğiz. Bu duygularla partimizden istifa ediyoruz. Çıktığımız bu kutsal yol vatanımıza hayırlı olur inşallah. Güneşli iyi günler bizleri beklemektedir” diye konuştu.

Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER