Politika
18 Ekim 2017 ( 3357 görüntülenme )

ŞOK!.. PEŞMERGEYE BAK!.. ULUSLARARASI GÜÇLERE ÇAĞRI...

PEŞMERGE GENEL SEKRETERİ: ULUSLARARASI BİR GÜÇ MÜDAHALE ETMELİ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge Bakanlığı'nın genel sekreteri Cabbar Yaver, yurt dışından gelecek bir girişimin Kuzey Irak’taki çatışmanın tek çözümü olabileceğini belirtti.

Sputnik’e açıklamalarda bulunan Yaver, biri Erbil ile Bağdat arasında, diğeri de özerk bölgenin içinde olmak üzere iki çatışmanın birden çözüm beklediğini belirterek, Kürdistan Yurtsever Birliği’ne (KYB) yönelik ihanet suçlamalarının IKBY içinde siyasi ilişkilerin soğumasına yol açtığını anlattı.

'ULUSLARARASI BİR GİRİŞİM OLMALI'

Yaver, “Uluslararası bir girişim olmalı. İçerde veya Irak tarafından bir girişimin olmasını tasvir bile edemiyorum. Bölge içindeki ve bölge ile Irak hükümeti arasındaki çatışmalara uluslararası müdahaleye ihtiyaç var” dedi.

'ULUSLARARASI KURULUŞLAR HAREKETE GEÇMELİ'
Image result for BARZANİ ZORDA
Uluslararası toplumun bu konuda henüz hiçbir şekilde kendini göstermediğini söyleyen Yaver, “(ABD öncülüğündeki IŞİD’e karşı) Uluslararası koalisyonun bu hareketlerdeki hiçbir rolü yok, arabuluculuk bile yapmıyorlar. Erbil’de konsolosluklara sahip ülkeler ve Birleşmiş Milletler de hiçbir şey yapmıyor” diye ekledi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ