Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2474 görüntülenme )

PKK Ateşkes İstiyor !

Son dönemde yapılan operasyonlar PKK'nın belini kırdı.
Terörle mücadele alanında son dönemde yapılan operasyonlar, PKK'nın belini kırdı. Operasyonlarda 440 terörist öldürüldü, 417 terör örgütü üyesi tutuklandı, PKK'nın para kaynakları kesildi.

İstihbarat raporlarına göre, devletin terörle mücadele konusunda attığı adımların sonlarını getireceğini anlayan PKK, Türkiye, ABD ve AB'de destek gördüğü bazı kesimler aracılığıyla ateşkes arayışına başladı. 
 
ÜZERLERİNE GİDİLECEK
 
Ancak istihbarat birimleri PKK'nın ateşkes amacının sadece zaman kazanmak ve toparlanmak olduğunu saldırıların arkasının geleceğini belirtti. Raporlarda mücadelenin sonuna kadar devam etmesi gerektiği ifade edildi. İstihbarat raporlarında ayrıca sözde özerklik ilan edilen 12 bölge tespit edilerek buraların üzerine kararlılıkla gidilmesi gerektiği vurgulandı.
 
ZAMAN KAZANMAK İSTİYORLAR
 
Sözde bir ateşkese karşı da uyarılarda bulunan ve bunun bir manevra olduğuna dikkat çeken istihbarat birimlerine göre, bu kritik dönemde yapılacak bir ateşkes, terör örgütünün daha da güçlenmesine ve psikolojik üstünlük kazanmasına sebebiyet verecek. Bu durumda kendini toparlayacak örgüt, çok daha güçlü saldırılarda bulunma imkanına kavuşacak. Bu nedenle operasyonlara ara verilmemesi kamu güvenliği açısından hayati önem taşıyor.
 


KAYNAK: Vatan 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ