SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / PUTİN KONUŞTU… DÜNYA ŞAŞKIN!..

PUTİN KONUŞTU… DÜNYA ŞAŞKIN!..

1 Mart 2018 / Perşembe 23:33
Yenilmez...

Putin: “YENİLMEZ FÜZE GELİŞTİRDİK”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 18 Mart’ta yapılacak başkanlık seçimleri öncesi son geleneksel ülkenin durumu konuşmasında, ordusunun “yenilemez” bir füze başlığı geliştirdiğini söyledi.

“HİÇ KİMSE DURDURAMAZ”

Rus lider, bir güdümlü nükleer füze ile nükleer özellikli insansız denizaltı aracının aralarında olduğu yeni silahları, bir video sunumuyla tanıttı. İki saat süren konuşması sırasında Putin, ABD’nin “dünyanın her yerine” ulaşabileceğini söylediği füzelerini durduramayacağını öne sürdü.

“RADAR ETKİLİ OLAMAZ”

Nükleer savaş başlığının alçak uçuş kapasitesi nedeniyle saptanması zor olduğunu söyleyen Putin, ileride geliştirilecek füze savunma ve hava savunma sistemlerinin bile yenemeyeceği, tahmin edilemez uçuş güzergahı ile önleme hatlarını atlatabilecek, sınırsız menzilli bir füze geliştirdiklerini vurguladı.

Putin, Rusya’nın yıllar boyunca ABD’ye yaptığı silahsızlanma anlaşmalarından ayrılmama çağrılarının karşılık bulmamasının ardından harekete geçtiğini öne sürdü. Putin, yeni geliştirilen iki silah sistemine verilecek isme halkın karar vermesini istedi.

“MÜTTEFİKLERİMİZE YAPILMIŞ SALDIRI, BİZE SALDIRIDIR”

Rus lider, müttefiklerine yönelik yapılacak bir nükleer saldırıyı kendilerine yapılmış sayacaklarını ifade ederek, “Rusya ya da müttefiklerine yönelik her türlü nükleer silah kullanımını ülkemize yönelik bir nükleer saldırı olarak göreceğiz. Yanıtımız da hızlı olacak. Kimsenin bundan şüphesi olmasın” diye konuştu.

Kaynak: BBC Türkçe

Etiketler: ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER