SON DAKİKA
Tümü

Bilim

Anasayfa / Bilim / PUTİN KÜRSÜYE ÇIKTI… ABD’YE AÇIK AÇIK REST!..

PUTİN KÜRSÜYE ÇIKTI… ABD’YE AÇIK AÇIK REST!..

1 Mart 2018 / Perşembe 23:04
Meydan okuma...

PUTİN: RUSYA’NIN GELİŞTİRDİĞİ SİLAH SİSTEMİ SINIRSIZ”

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun yeni bazı nükleer silahlar denediğini, bu silahlar arasında menzil sınırlaması olmayan ve bütün füze savunma sistemlerini atlatacak füze de olduğunu açıkladı.

Putin bu açıklamayı milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada yaptı.

Putin, Rusya’nın ayrıca yeni bir kıtalararası füze denediğini ve bu yeni füzenin daha uzun menzilli ve öncekilerden daha fazla taşıma kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

“DÜNYADA YENİ SİLAH SİSTEMLERİ”

Putin’in bu açıklaması, Rusya’nın askeri kapasitesini artırabileceği, küresel duruşunu kuvvetlendirecek teknolojik bir dönüm noktası anlamına geliyor. Bu ayrıca Batı’nın 21’inci yüzyılda yeni bir silahlanma yarışıyla ilgili endişelerini de artıracak.

“RUSYA KONTROL ALTINA ALINAMAZ”

Putin yaptığı konuşmada, “Son 15 yılda silah yarışını hızlandıranlar, hukuksuz yaptırımlarla ülkemizin gelişimini kontrol altına almak amacıyla Rusya karşısında tek taraflı avantajlar sağlamaya çalıştı ama Rusya’yı kontrol altına alamadınız” dedi.

18 Mart’taki seçim öncesi toplumsal mesajlar da veren Putin, gelecek dönem yoksulluğu yarıya indirmeyi amaçladığını belirtti ve gelişme için teknololojik ilerlemeye ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

“SİLAH SİSTEMİ KITALARARASI”

Rusya Cumhurbaşkanı, yüksek hızlı sualtı insansız aracın kıtalararası menzili olduğunu da belirtti ve nükleer başlık da taşıyabildiğini kaydetti. Putin, bunun uçak gemileriyle kıyılardaki tesisleri hedef alabildiğini vurguladı.

Amerika’nın Rusya’nın şikayetlerini görmezden geldiğini belirten Putin, “Bizi kimse dinlemedi, şimdi dinleyin” dedi.

Kaynak: VOA Türkçe

Etiketler: , ,
POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER