Genel
09 Eylül 2017 ( 497 görüntülenme )

FLAŞ!.. KERKÜK'TEN BÜYÜK ÇIKIŞ!..

MARUF: HERKESİ HUZURSUZ ETTİLER, TEPKİ BÜYÜK

Kuzey Irak Bölgesel Parlamentosu Türkmen Milletvekili Aydın Maruf, 25 Eylül'deki referandumun iptali için "Referanduma Hayır" kampanyaları başlayacağını belirtti.

Maruf, "Bugün itibariyle Süleymaniye'den Referanduma Hayır mitinglerine start verilecek. Geniş bir katılım bekliyoruz. Benzer eylemler önümüzdeki günlerde Kerkük gibi bölgelerde de devam edecek" dedi. 

Peşmerge başı Mesud Barzani'nin referandum konusunda çok sıkıştığını ifade eden Aydın Maruf, Kürt siyasi partilerinin de referanduma destek vermediğini bildirdi. 

Bağdat hükümetinin referandum konusunda gösterdiği tepkinin yetersiz olduğuna vurgu yapan Maruf, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"TEPKİ BÜYÜK"

"Referanduma ilişkin propagandalar başladı. Ama içeride çok büyük itirazlar var ve tepkiler her geçen gün yükseliyor. Barzani, muhtemelen bu kadar tepki alacağını hesaba katmamıştı. Goran Hareketi ve Kürdistan İslami Cemaati gibi Kürt siyasi partilerinin önemli bir kısmı referandumun ertelenmesini istiyorlar. Bağdat hükümetinin gösterdiği tepki yetersiz. Kısık sesle itiraz edilerek sonuç alınamaz. Abadi hükümeti, referandumun iptali için elindeki imkanları kullanmıyor." 

Türkmenlerin önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Maruf, referandumun iptali için ellerinden gelen mücadeleyi verdiklerini kaydetti. Maruf şöyle devam etti:

"HERKESİ HUZURSUZ ETTİLER"

 "Referanduma sayılı günler kaldı. Türkmenler olarak iptal edilmesi için elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz.  Referandum sadece Türkmenleri değil Arabından Kürdüne herkesi huzursuz etti. Bölge halkı referanduma sıcak bakmıyor. Türkmenler zor bir süreçten geçiyor. Bu dönemi birlik ve beraberlik içinde atlatmalıyız. "

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ