SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / REKTÖR’DEN İNANILMAZ REKOR: %600!..

REKTÖR’DEN İNANILMAZ REKOR: %600!..

22 Kasım 2017 / Çarşamba 07:56

Aksaray Üniversitesi’ne FETÖ ihraçlarının ardından atanan rektör, kendi ödeneğini yüzde 600, yardımcılarının ödeneğini ise yüzde 300 artırdı.

Aksaray Üniversitesi’ne 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından gerçekleştirilen ihraçların sonrasında rektör olarak atanan Prof. Dr. Yusuf Şahin’in ve yardımcılarının döner sermayeden sağlanan ödeneklerinin kurul kararıyla rekor şekilde artırıldığı ortaya çıktı. 
ÖDENEKLERDE %200-600 ARTIŞ
Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi döner sermayelerine yönelik düzenlemelerin yapıldığı Şubat ayındaki toplantıda Aksaray Üniversitesi Yönetim Kurulu Rektör Şahin’in ödeneği yüzde 600, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz’ın ödenekleri yüzde 300 ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş’ın ödeneği de yüzde 200 artırıldı.
REKTÖR VE YARDIMCILARI YÖNETİM KURULUNDA

Ödenekleri artıran Yönetim Kurulu’nda Rektör Prof.Dr. Şahin ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz da yer alıyor. 
Kurul ödenek artırımını Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğe dayandırdı.
Aksaray Üniversitesi Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esasların 11. Maddesi gereğince Rektör, Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreter için belirlenen oranlar: 

%200-600 ARTIŞ

“Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin yüzde 600, Rektör Yardımcıları Prof. M. Bahaddin Varol ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz yüzde 300, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi yüzde 300, Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş’ın yüzde 200 oran üzerinden yönetici payı ödenmesine karar verildi.”
Aynı toplantıda Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Ekercin’e ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Emre’ye yüzde 250 oranında ödenek artırması yapılırken, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç Dr. Aziz Doğru ve Yrd. Doç. Dr. Muhammed Sarı’nın ödenekleri yüzde 100 oranında artırıldı. 
Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER