SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / REZA ZARRAB KİMDİR?

REZA ZARRAB KİMDİR?

30 Kasım 2017 / Perşembe 07:35
Davaya ismini vermişti

Merakla beklenen davanın ilk gününde hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılık adına tanıklık edeceği kesinleşen Sarraf artık davanın sanığı değil, tanığı ve tutuklu sanık, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın aleyhinde tanıklık edecek isimler arasında yer alıyor.

Sarraf’ın savcılıkla anlaşması, sanık olmaktan kurtularak tanık konumuna geçmesi nedeniyle de artık davaya kısaca “Sarraf davası” de denilemeyecek. ABD'deki yargılama süreci, kısaca "Hakan Atilla davası” olarak nitelendirilmeye başlandı bile…

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe/ Değer Akal

1983 doğumlu, İran asıllı Rıza Sarraf, hem İran hem Türk vatandaşı. 
2014 yılında katıldığı bir televizyon programında ismiyle ilgili tartışmalara açıklık getiren, “Reza Zarrab” olan isminin Türk kimliğinde, Türkçeleştirilerek, Rıza Sarraf olarak değiştirildiğini anlatan Sarraf, “Bana hangisi hoşunuza gidiyorsa öyle hitap edebilirsiniz” demişti.
İşadamı olan babasının 1970’li yılların ortası itibariyle İran’ın yanı sıra Türkiye’de de ikametgahı olduğunu söyleyen Sarraf kendisinin de 1 yaşından itibaren Türkiye’de yaşadığını açıklamıştı.
Eğitimini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de tamamlayan ve genç yaştan itibaren ticaretle uğraşan Sarraf, İran, Türkiye ve Dubai’de faaliyet gösteren bir işadamı olduğunu anlatmıştı. Magazin haberlerinden gazete manşetlerine

Ancak Rıza Sarraf Türkiye’de ilk olarak magazin haberlerinde boy gösterdi. Türkiye onu, şarkıcı Ebru Gündeş ile evliliği ve ona aldığı, dudak uçuklatan rakamlarla ifade edilen, milyon dolarlık yalılar, köşkler, uçak ve yarış atı gibi hediyelerle tanıdı.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER