Genel
13 Eylül 2017 ( 422 görüntülenme )

FLAŞ!.. ZARRAB'IN "DAYISI" İYİ KAZANDIRDI: "1.231.000 TL"

Rıza Sarraf'ın cezaevinde olduğu süre boyunca DAYIM BENİM adlı yarış atından 1 milyon 213 bin lira kazandığı ortaya çıktı.

ABD’de 1.5 yıldır tutuklu yargılanan Rıza Sarraf’ın safkan İngiliz yarış atı "Dayım Benim", sahibine cezaevinde bulunduğu süre içinde katıldığı yarışlardan 1 milyon 213 bin lira kazandırdı. Dayım Benim, ağustos ve eylül aylarında katıldığı 2 yarışı da üst üste kazandı.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre, New York Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı’na vekâlet eden Joon H. Kim’in hazırladığı son iddianamede, Rıza Sarraf için daha önce dört suçlamadan istenen 70 yıl hapis cezası, 90 yıla çıkarılmıştı. 


New York’ta önceki gün yeniden hâkim karşısına çıkan Rıza Sarraf, eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın da dahil edildiği yeni iddianamedeki suçlamaları da reddetti.

YARIŞ ATINDAN KAZANDI


ABD’de cezaevinde olan Sarraf’ın safkan İngiliz yarış atı Dayım Benim ise hipodromlarda koşmaya devam ediyor. Menajerliğini Akif İnan, antrenörlüğünü Tahir Kurt’un üstlendiği Dayım Benim, jokeyi Selim Kaya ile İstanbul Veliefendi ve Bursa Osmangazi hipodromlarında ağustos ve eylül aylarında katıldığı 2 yarıştan da zaferle ayrıldı. 

Sarraf’ın atı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 27 Ağustos’ta katıldığı 1.000 metre mesafeli Kısa Vade 8 yarışı, 58.8 saniyelik derecesiyle 1’inci bitirdi. "Dayım Benim" isimli yarış atı bu birinciliğiyle Sarraf’a 75 bin lira kazandırdı. 

Atın kazandığı son yarış ise Bursa Osmangazi Hipodromu’nda oldu. 4 Eylül’de piste çıkan Dayım Benim, G 3 koşuyu, 1.200 metrelik mesafede 1.07.91’lik derecesiyle yine jokeyi Selim Kaya ile birinci tamamladı. Sarraf, bu yarışla da 110 bin lira kazanmış oldu.

2 YILDA 1.3 MİLYON TL

Sarraf’ın tutuklandığı 19 Mart 2016’dan beri hipodromlarda koşmaya devam eden Dayım Benim, bugüne kadar geçen 1.5 yıllık süre içinde sahibi Sarraf’a 1 milyon 213 bin lira kazandırdı. 

Sarraf’ın atının 28 Ekim 2015 tarihinden itibaren katıldığı yarışlarda kazandırdığı tutar ise toplam 1 milyon 329 bin 37 lira oldu.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ