Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

RUS DEVLET TELEVİZYONUNDAN ÜRKÜTÜCÜ YAYIN

Suriye ile ilgili yaşanan gelişmeler tüm dünyada tedirginlik uyandırırken, Rusya devlet televizyonundan vatandaşlara "Gıda stoklayın" uyarısı yapıldı.


Rossiya24 kanalından yayınlanan haberde Batılıların küresel felaket tellallığı yaptığı da vurgulandı.Euronews'ın haberine göre, Rus sunucu son günlerde artan gerginliklere rağmen savaş çıkma ihtimalini düşük gördüklerini ama olur da seyirciler arasında hazırlıklı olmak isteyenler olursa diye böyle bir program hazırladıklarını belirtti.

STOK MALZEMELER

Haberde sığınaklarda olası radyoaktif serpintilere karşı iyot hapları bulundurulması gerektiği belirtildi.Diğer tavsiyeler de şöyle oldu:Kıyamet günü için saklanabilecek çok sayıda gıda bulunuyor ama öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey daha az şekerli gıda saklayıp olabildiğince çok su bulundurmak.

FAVORİ KARA BUĞDAY

Pirinç sekiz yıla kadar bozulmadan kalabiliyor, yulaf ezmesi ise 3 ila 7 yıla kadar saklanabilir. Ruslar'ın favorisi karabuğday ise sadece 1 yıl dayanabiliyor.Konserve etlerle 5 yıla kadar idare edilebilirken konserve balık iki yılda fazla dayanmıyor.

SÜT, ŞEKER VE TUZ

Elbette süt (tercihen süt tozu), şeker ve tuz. Ruslar geleneksel olarak makarna stoklamaya yatkın ama işin uzmanları bunun kesinlikle sığınaklarda bulundurulmaması gerektiğini belirtiyor.Çikolatalar, tatlılar ve kreamalar geride bırakılmalı. Bunlar iyi bir enerji kaynağı fakat susuzluğa neden oldukları için su sıkıntısı olan zamanlar için hiçde iyi bir tercih değiller.

Bu tavsiyeleri saydıktan sonra haberde Amerika'daki panik halinin daha kötü olduğunu ve Donald Trump'ın başkan seçilmesinin ardından sığınak yapımında patlama olduğunu belirtildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ