Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 3 izlenme )

"RUS GENERALDEN SAVAŞ SİNYALİ"

Rusya Karadeniz Filosu'nun eski komutanı Amiral Vladimir Komoyedov, ABD’nin uçak gemilerinin Doğu Akdeniz'e doğru yol alması ve muhrip gemi sayısının arttırılmasının Washington'ın Suriye’de güçlü bir saldırıya hazırlandığını gösterdiğini söyledi.

Rusya Karadeniz Filosu’nda 19982002 yılları arasında komutanlık yapan Komoyedov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’deki gelişmeler doğrultusunda haftasonu Latin Amerika zirvesine yapacağı ziyareti iptal ettiğine dikkat çekerek bunun 'çok ciddi' olduğunu ifade etti.

'SAVAŞ ÇIKABİLİR'

Rus askerlerinin hayatlarının tehlikeye atılması halinde, Suriye’de konuşlu hava savunma sistemlerinin saldıran füzeleri ve taşıyıcılarını vurması gerektiğini söyleyen Komoyedov ''Atılan füzeler vurulmalı. Taşıyıcı uçak ve gemilere ne olacağı zor bir mesele. Böyle bir saldırı gerçekleştirmek savaş anlamına gelir'' dedi.

DÜŞMAN KÜÇÜMSENMEMELİ'


Düşmanın asla küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayan emekli komutan, şu uyarıyı yaptı:

'ABD'NİN ÇOK BÜYÜK GÜCÜ VAR'

''ABD’nin 11 nükleer enerjiyle çalışan uçak gemisi var, her birinde 95 uçağı var. Bunlardan 60'ı taarruz uçağı. Yani 1500 kilometrelik alanda savunma derinliği sağlıyor. Deniz savaşı çok ciddi bir güç gerektirir. Bölgede bu kadar yapılanmamız yok. ABD orada hava ve denizde nüfuzlu olur, ayrıca NATO üyesi de.'' 

Eski Rus amiral şu değerlendirmeyi yaptı:

'SAVAŞA HAZIRLIK DURUMU İLAN EDİLMELİ'

''ABD'liler en büyük provakatör. Bizim argümanlarımızı duymak, kimyasal silah kullanımında yer alınmadığına dair kanıtları kabul etmek istemiyorlar. Olaya dahil olmayanları güçlü bir saldırıyla cezalandırmaya hazırlar. Böyle bir durumda ilk olarak savaşa hazırlık durumu ilan edilmeli. Özellikle de düşmanlarımızla görüşmeleri için Rus diplomatlara.''

ABD GEMİLERİ İLERLİYOR, TRUMP TEHDİT EDİYOR

Pentagon'un gazetesi Stars&Stripes'a göre, ABD donanmasına ait Harry Truman uçak gemisi liderliğindeki taarruz grubu, bugün Virginia eyaletindeki Norfolk üssünden ayrılarak Akdeniz’e doğru hareket etti.

Daha önce de USS Donald Cook güdümlü füze destroyerinin ardından USS Porter destroyerini Suriye açıklarına gönderdiği haberi gelmişti.

Son olarak ABD Başkanı Donald Trump da Twitter’dan ''Rusya, Suriye'ye gönderilen her füzeyi, tüm füzeleri vurma yemini ediyor. Hazır ol Rusya, çünkü şirin, yeni ve ''akıllı!'' (füzeler) gelecek'' açıklamasını yaptı.

kaynak:Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ