SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / Rus Haber Ajansı yazdı!.. ‘ÖRGÜTLE TOPLANTI’

Rus Haber Ajansı yazdı!.. ‘ÖRGÜTLE TOPLANTI’

11 Eylül 2018 / Salı 20:10
Türkiye...

Suriye ve Rusya tarafından askeri operasyon yapılması planlanan İdlib’de dün 23 örgütün bir araya gelerek toplantı düzenlediği öğrenildi. Toplantıya ayrıca Türkiye’den yetkililerin de katıldığı belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ VE TÜRKİYE

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib bölgesinde 23 örgütün bir araya geldiği bir toplantı düzenlendi ve toplantıya Türkiye’den yetkililer de katıldı. Toplantıda, Türkiye yetkililerinin, ılımlı muhalif örgütlerin El Nusra’nın öncülük ettiği Heyet Tahrir eş Şam (HTŞ) ayrılması talebinde bulunduğu, ÖSO gruplarının ise Türkiye’den İdlib’e yönelik operasyona engel olunmasını istediği öğrenildi.

İdlib’in yüzde 60’ını kontrol eden HTŞ; Türkiye, Rusya, ABD ve batı ülkeleri tarafından terör örgütü olarak tanımlanıyor.

İDLİB’DE BUGÜN SESSİZLİK HAKİM

Öte yandan, son birkaç gündür İdlib bölgesinde yaşanan çatışma ve bombardımanlar bugün yerini sessizliğe bıraktı. Dün ve son birkaç gündür İdlib ile Hama kuzeyinde HTŞ mevzilerini bombalayan Suriye ordusu, bugün herhangi bir bombardıman yapmadı.

SEVKİYAT DEVAM EDİYOR

Ayrıca, edinilen bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin İdlib kentine komşu olan Hatay sınırına fırtına obüsü, tank, panzer ve kirpi sevkiyatı devam ediyor.

Hatay sınır bölgesine takviye amacıyla gönderilen askeri personel ve zırhlı araçların yanı sıra mühimmat sevkiyatı da yapılıyor. Çeşitli birliklerden gönderilen obüs, tank ve zırhlı personel taşıyıcıların yüklü olduğu tırların da bulunduğu askeri araçlardan oluşan konvoyun, yoğun güvenlik önemleri altında İdlib sınırındaki Reyhanlı ilçesine gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER