SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Rusya'dan Gelen Son Açık ve Ağır Suçlama!

Rusya'dan Gelen Son Açık ve Ağır Suçlama!

8 Aralık 2016 / Perşembe 10:58

Rusya’dan Türkiye’ye Net ve Ağır Suçlama!

   Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, Türkiye’nin terör örgütü IŞİD’e desteğini kestiği zaman karşılıklı vize muafiyetine dönebileceklerini açıkladı.

Puşkov, “En önemli faktör, Rusya-Türkiye ilişkilerinin durumudur. Türkiye bu ilişkileri çıkmaza sürüklemeye devam ederse, IŞİD’e desteğini vermeye devam ederse, topraklarında militanların hareketini kontrol altına almazsa, ihtiyaç duyduklarını temin etmeye devam ederse, Suriye’deki eylemlerini desteklemeye devam ederse, bu durumda elbette vize muafiyetine dönemeyiz” dedi.
 
‘IŞİD BOZGUNA UĞRATILIRSA TERÖRLE SAVAŞ KOLAYLAŞIR’
Vize muafiyetine dönme kararının, IŞİD’e karşı savaşanların başarısına bağlı olduğunu dile getiren Rus milletvekili, “IŞİD’in zayıflaması, kontrol ettiği topraklardan çıkarılması, Irak topraklarının yüzde 40’ı ve Suriye’nin yüzde 30’u şeklinde elde ettiği konsolide temelinden mahrum kalması, büyük ölçüde İslami militanlardan kaynaklı tehdidi giderir. IŞİD karargahı bozguna uğratılırsa terör tehdidiyle savaş kolaylaşır” yorumunda bulundu.
 
‘TÜRKİYE TOPRAKLARI TERÖRİSTLER İÇİN TRANSİT BÖLGE’
Türkiye’ye vize uygulamasının iki ülke arasındaki ilişkilerde, Türk hükümeti yüzünden yaşanan âni kötüleşmeyi yansıttığını belirten Puşkov, “Türkiye topraklarının, teröristler için transit bölge olduğunu dikkate almak zorundayız. Bu sadece militanların değil, IŞİD’in kontrolündeki bölgeye giden silahların, araçların transitiyle de ilgili” ifadelerini kullandı.
‘TÜRKİYE’DEN TERÖRİST GELEBİLİR’
Puşkov, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Şunu iyi anlıyoruz ki, eğer Türkiye toprakları, sınırı bir o yana bir bu yana kolayca geçen IŞİD militanların serbestçe hareket ettiği bir bölgeyse bunlardan birinin Rusya topraklarında saldırı düzenlemek üzere Rusya’ya gönderilmesi ihtimalini dışlayamayız. Vize uygulaması, şüphe uyandıracak kişileri eleme fırsatını verir. Örneğin Fransa, Paris saldırılarının ardından sınırlarını serbest girişlere kapattı. Avrupa Birliği, tüm sınırlarının kapatılması fikrini tartışıyor. Bu da Paris saldırılarıyla ve terör tehdidiyle ilgili.”
 
‘TÜRK YÖNETİMİ SUÇUNU KABUL ETMEK İSTEMİYOR’
Rusya’nın gerçeği yansıtan önlemleri aldığını belirten Puşkov, “Gerçek şu ki, Türkiye’yle ilişkilerimizde âni kötüleşme var, çünkü Türk yönetimi suçunu kabul etmek istemiyor, özür dilemek yerine çok garip iddialar sürüyor, güya Rus uçağının olduğunu ‘bilmiyorlarmış’ ve tekrarlanırsa Türkiye yine aynısını yaparmış. Yani bize yönelik ek tehditler savuruyorlar” dedi.
‘RUSYA’NIN TEPKİ VERMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL’
Bu durumun, Türkiye’nin IŞİD’e desteğin kesilmesi için kesinlikle hiçbir şey yapmak istemediğini gösterdiğini kaydeden Rus milletvekili, “Rusya’nın buna tepki vermemesi mümkün değil” diye ekledi.
Bize sorarsanız  Rusya oynuyor…
ABD oynuyor…
Türkiye’de AKP siyaseti de oynuyor…
Ve bu oyun Türk toplumunu dehşete düşürüyor, tedirgin ediyor ve endişe yaratıyor?
Öyleyse oyunun amacı bu;  Türk Milleti’ni dehşetle sindirmek!
Peki ama neden?   
Yakında anayasa Türk Milleti’nin önüne gelecek ve bakalım AKP siyaseti Türk Milleti’nden ne isteyecek nelerden vazgeçmesini isteyecek, ona bir bakmalı… 

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER