SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / S 400’DE TARTIŞMA BÜYÜYOR…

S 400’DE TARTIŞMA BÜYÜYOR…

12 Ekim 2017 / Perşembe 07:42

RUSYA İLE S-400 TARTIŞMASI

Türkiye’nin Rusya’dan satın alması beklendiği S-400 hava savunma sistemine ilişkin ortak üretim konusunda Ankara’dan yapılan uyarılara Rusya’dan tepki geldi.

İzvestiya gazetesine göre, Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Türkiye’nin, Rusya’nın ortak üretimine yanaşmaması halinde anlaşmayı iptal edebileceği yönündeki açıklamaları için “Türkiye Rusya’ya baskı kurmaya çalışıyor” iddiasında bulundu.


GÜVEN SARSICI DURUM

Rus senatör, “Bu yanlış bir tutum. Bu tür müzakereler kapalı kapılar ardında yapılıyor ve taraflar birbirlerine duydukları güven çerçevesinde müzakere ediyorlar. Bir tarafın kamuoyuna müzakereler hakkında açıklama yapması, ilgili tarafın argümanlarını yitirdiği anlamına geliyor” dedi.


S 400 KODLARI TÜRKİYE’YE VERİLEMEZ

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç ise, Sputnik tarafından yansıtılan açıklamalarında, “Ankara’ya S-400 satılabileceğini ancak böyle gelişmiş bir silahın kodlarını bir NATO ülkesine vermenin söz konusu dahi olamayacağını” belirtti.

Kaynak: ANKA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER