SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘Sabredin’ dedi… ‘Tepki Var’

‘Sabredin’ dedi… ‘Tepki Var’

8 Ekim 2020 / Perşembe 13:53
erdoğan, yokluk, sabır, kılıçdaroğlu, babacan tepki,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, corona virüsünü yenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti. İki lider, görüşme sonrası bir basın toplantısı düzenledi.

ERDOĞAN ‘YOKLUKTA SABREDİN’
Kılıçdaroğlu ve Babacan bir muhabirin “Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik sıkıntılar yaşayanlar için ‘Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Gerçek mümin acıyı bal eyleyendir’ dedi. Bu sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şu yanıtları verdi:

‘MÜMİN KUL HAKKI YEMEZ’
Kemal Kılıçdaroğlu: Mümin alçakgönüllüdür. Mümin kul hakkı yemez. Mümin, bu ülkede yatağa aç giren çocuklar var ise Saray’da oturmaz. Bir insanın söylemiyle eyleminin örtüşmesi gerekiyor. Söylemi farklı yaşam tarzı farklıysa orada riya vardır, ikiyüzlülük vardır. Dolayısıyla Erdoğan’ın söylemlerinin ciddiye alınacağını düşünmüyorum.

‘SABRET DEMEK HÜKÜMETİN GÖREVİ DEĞİL’
Ali Babacan: Hükümetlerin görevi, vatandaşlarımızdan yokluk karşısında sabretmesini istemek değil, mümkün olduğunca en yüksek refah sevisini sunmaktır. Bunu yapamayıp da yokluğa karşı sabredin diye nasihatte bulunmak bir hükümetin görevi değildir diye düşünüyorum.”

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER