Politika
13 Eylül 2017 ( 7929 görüntülenme )

SAFFET SANCAKLI KONUŞTU...AKP'DE BÜYÜK ŞOK!..

SANCAKLI: EN TEPEDEN BAŞLAYARAK FETÖCÜLERİ TEMİZLEYİN

MHP'li Sancaklı, Meclis'te FETÖ ile ilişiği olan kişilerin olduğunu söylerken, "Bunların temizlenmesi lazım" dedi. 

Sancaklı, hükümete de FETÖ'yle ilgili olarak "Çorbacıyı alıyorsunuz ama işin patronunu almıyorsunuz" sözleriyle tepki gösterdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ile birlikte ilçe teşkilatını ziyaret etti. 

Burada yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadeleye değinen Sancaklı şöyle konuştu:

"EN TEPEDEN BAŞLAYIN"

"16 Temmuz’da Meclis'ten başlayarak, yani en tepeden başlayarak bu FETÖ’cülerin temizlenmesi lazım. Biz ısrarla 15 Temmuz’dan beri bunu dile getiriyoruz. Genel başkanımız iki haftada bir grup toplantısında bunun üzerine gidiyor. Ve bu yapılmak zorundadır."

"OPERASYON MECLİS'TEN BAŞLAMALI"

"Türkiye Cumhuriyetin'in bekasını sürdürmek istiyorsak, Türkiye Cumhuriyeti'ni ayakta tutmak istiyorsak Meclis'ten başlayarak, sadece mecliste değil Türkiye’nin önemli noktalarında bulunan bürokratlar, önemli noktalarında bulunan insanlar ve bunların büyük bölümü biliniyor zaten.Çünkü bunlar istedikleri kadar kripto olsunlar bunların şifreleri de çözüldü. "

"YARINDAN TEZİ YOK OPERASYON YAPILMALI"

"Meclis'tekilerin de isim isim bilindiğini düşünüyorum ben. Yarından tezi yok operasyon yapılmalı. Geç bile kalındı. Bu kadar FETÖ’dan adam alınıyorsa, genel başkanımızın deyimiyle çorbacısını alıyorsunuz ama işin patronunu almıyorsunuz. O zaman toplumda şöyle bir algı oluşuyor.Gariban olan, alt kesimde olan, sempatisi olan veya içinde olan alınıyor ama yukarıdakiler alınmıyor." 

'MECLİS'TEKİ FETÖ'CÜLERLE AYNI YERDE OLMAKTNA HİCAP DUYUYORUM'

O nedenle ben şahsen bir milletvekili olarak o Meclis'teki FETÖ’cülerle aynı yerde olmaktan büyük hicap duyuyorum ve bir an önce operasyon yapılması gerektiğini düşünüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nin bütün milletvekilleri de böyle düşünüyor."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ