SON DAKİKA
Tümü

Kültür-Sanat

Anasayfa / Kültür-Sanat / SARAY’A İLGİNÇ KONUK!

SARAY’A İLGİNÇ KONUK!

16 Eylül 2018 / Pazar 15:51
Fransız...

Rusya vatandaşlığına geçen ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, Türk vatandaşlığı almak istediğini söyledi. Ekim ayında Türkiye’ye geleceğini belirten Depardieu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da görüşeceğini ifade etti.Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Savcılığı, 69 yaşındaki Depardieu hakkında “tecavüz” ve “cinsel taciz” suçlamalarıyla ön soruşturma başlatmıştı.

‘TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTİYORUM’

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin 70. kuruluş yılı kutlamaları için Pyongyang’a giden Ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, Aydınlık gazetesinden Levent Uluçer’e konuştu. Pyongyang’a KDHC-Fransa Dostluk Derneği’nden arkadaşlarıyla geldiğini belirten Depardieu, Rusya vatandaşlığından başka Cezayir vatandaşlığının bulunduğunu belirterek, Türk vatandaşı da olmak istediğini söyledi.

Depardieu, “Ekim ayında Türkiye’de olacağım ve Erdoğan’la da görüşeceğim” dedi.
Depardieu’nün, Pyongyang’da bulunduğu süre içinde KDHC Başkanı Kim Jong Un ile görüşmesi bekleniyor.

AĞUSTOS AYINDA HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Fransız aktör Gerard Depardieu hakkında “tecavüz” ve “cinsel taciz” suçlamalarıyla ön soruşturma açıldı. Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Savcılığı, 69 yaşındaki Depardieu hakkında “tecavüz” ve “cinsel taciz” suçlamalarıyla ön soruşturma başlattı.

Haberlerde, soruşturmanın Depardieu tarafından tecavüze ve cinsel tacize uğradığını öne süren 22 yaşındaki komedyen kadınının 27 Ağustos’ta Aix-en-Provence Savcılığına suç duyurusunda bulunmasıyla açıldığı belirtildi.

Fransa’da varlık vergisinin yükselmesi nedeniyle geçmişte Belçika’ya taşınan Depardieu, 2013 yılında da Rusya vatandaşlığını almıştı. Depardieu, bir süre önce yaptığı açıklamada, Cezayir’e taşınma kararı aldığını söylemişti.

Kaynak: Aydınlık/ Sputnik/ Hürriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER