SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Şemdinli güneyinden AĞIR HABER!..

Şemdinli güneyinden AĞIR HABER!..

29 Eylül 2018 / Cumartesi 17:09
Kuzey Irak...

Kuzey Irak’taki operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

TSK’dan olayla ilgili yapılan açıklamada; “Irak kuzeyinde devam eden operasyonlar kapsamında 29 Eylül 2018 tarihinde bir el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” denildi.

TERÖR İNLERİ

Irak kuzeyinde dört önemli terör ini bulunuyor. Bunlar sırasıyla ‘Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap’. Bu bölgeler Şemdinli, hemen güneyi ile batısında, Çukurca’nın da güneyinde yer alıyor. Tam hududa yakın olan bu yerler Barzani desteğinde 80’li yıllardan beri kullanılıyor. Eylemler buradan çıkış alıyor ve yeniden bu bölgelerle dönüyorlar.

Afrin harekatı gibi kapsamlı bir kara harekatının bu bölgelere yapılması gerekiyor. Molla Mustafa Barzani’nin Irak merkezine hükümetine isyan ettiği ta 30’lı yıllardan günümüze tahkim edilmiş olan bu terör inleri kısa süreli operasyonlar ya da hava harekatı ile yerle bir edilemiyor. Kapsamlı bir harekat gerekiyor ama nedense bu da yıllardır yapılmıyor ya da yapılamıyor.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER