SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / ‘SEN EDEP NEDİR BİLİR MİSİN’

‘SEN EDEP NEDİR BİLİR MİSİN’

2 Temmuz 2019 / Salı 14:32
Bülent Arınç...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç’ın maaşının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarılmasıyla ilgili bir televizyon kanalında sarf ettiği ‘edepsizler’ sözüne yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ARINÇ’A: ‘EDEP NEDİR BİLİR MİSİN SEN’

Kılıçdaroğlu, “Bülent Arınç Senin aldığın aylığı vatandaş veriyor. Vatandaş bu soruyu soracak sana. Suyu açarken 5 çeşit vergi ödüyoruz. Çocuğuma bez alırken vergi ödüyorum. 13 bini beğenmiyorsun 18 bine çıkıyor. Sonra çıkıp vatandaşa edepsiz diyorsun. Edep nedir bilir misin sen ?” diye konuştu.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

YİK Üyesi Bülent Arınç’ın 14 Haziran tarihinde Habertürk’te yayınlanan programda, alacağı maaşa dair eleştirilerin gündeme gelmesi üzerine şu ifadeleri kullanmıştı:

‘EDEPSİZLER YORUM YAPIYOR’
“Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?”

HEM İNSANİ HEM İSLAMİ GÖREV
Arınç, neden Erdoğan’ın yanında yer aldığına dair soruya ise, “Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami bir görevimdir. Ben onlar için kıymetli bir insanım onlar da benim için kıymetli insanlardır” yanıtını verdi.

Kaynak: Sözcü/ Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER