SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Şeyma Subaşı’dan HÜSEYİN SÖZLÜ’ye DAVA!..

Şeyma Subaşı’dan HÜSEYİN SÖZLÜ’ye DAVA!..

30 Nisan 2019 / Salı 16:12
Cumhur İttifakı'nın Adana'daki Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Sözlü hakkında...

Şeyma Subaşı, Cumhur İttifakı’nın Adana’daki Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan yargılanması için şikayetçi olduHüzeyin Sözlü, Subaşı için “Bilcümle taklacılar, Acun’dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!” demişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Emek Emre aracılığıyla şikayet dilekçesi veren Subaşı, Adana eski Büyükşehir Başkanı da olan 2019 Yerel Seçimleri MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan kamu davası açılmasını istedi.

HERKESİN GÖZÜ ÜZERİNDE OLAN BİR ANNE

Subaşı’nın avukatı Emre şikayet dilekçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerini kaybeden Sözlü’nün, ‘dava adamlığı’ tartışması adı altında, 18 Nisan’da Twitter’da yaptığı paylaşımda Şeyma Subaşı’na hakaret edildiğini belirtti. Dilekçede Subaşı’nın kamuoyunca tanınan, takip edilen ve hemen hemen her hareketi haber yapılan genç bir kadın ve anne olduğu belirtildi. Subaşı’nın şüpheli Hüseyin Sözlü’yü tanımadığını ve adını suç konusu paylaşım nedeniyle öğrendiği belirtildi.

KADINI HOR GÖRMENİN AÇIK BİR UZANTISI

Emre dilekçesinde, “Şüphelinin bu eylemi ülkemizin kanayan yarası olan kadına karşı şiddet ve kadını hor görmenin açık bir uzantısı olup hakaret suçunu teşkil etmektedir” dedi. Dilekçede Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan soruşturma başlatılarak, kamu davası açılması istendi.

NE OLMUŞTU?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini ikinci sırada tamamlayan Hüseyin Sözlü sosyal medya hesabından “Bilcümle taklacılar, Acun’dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!” deyince büyük tepki çekmişti.

Kaynak: Sputnik/ Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER