Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2425 görüntülenme )

Sınır Hattı Tanklarla Kapatıldı

Suriye sınırında IŞİD bölgesinden açılan ateş sonucu 1 askerin şehit, 1 askerin kaybolmasının ardından sıcak saatler yaşanıyor.
Piyade er Yusuf Beylem’in şehit edildiği çatışma bölgesinde kaybolan askerin bulunması için çalışmalar da devam ediyor. Sınır hattı güvenlik güçlerince tanklarla kapatılırken, komutanlar sınır hattında incelemelerde bulundu. 10 obüs ve askeri personel kritik noktalara konuşlandırılmak üzere Kilis'e geldi.

Beraberinde üst düzey komutanlarla birlikte kente gelen 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı Astsubay Zafer Yılmaz Kışlası’nda Piyade Yarbay Hüseyin Şengel’den bilgi aldı. Orgeneral Huduti, daha sonra geniş güvenlik önlemleri arasında dün piyade er Yusuf Beylem’in şehit edildiği ve 1 askerin de kayıp olduğu Yavuzlu Köyü’ndeki 1’inci Hudut Alayı 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Şehit Mehmet Hudut Karakolu’na giderek, incelemelerde bulunup, bilgi aldı.
 
SINIR TANKLARLA KAPATILDI
 
Kilis’in Yavuzlu Köyü’ndeki 1’inci Hudut Alayı 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda dün akşam saatlerinde devriye görevindeki askerlerin üzerine ateş açılan IŞİD’in kontrolündeki bölgedeki sınır hattı tanklar ile kapatıldı. Sabah saatlerinden itibaren askeri hareketliliğin sürdüğü bölgeye gelen Adana’da konuşlu 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş ile Gaziantep’te konuşlu 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal ve askeri yetkililer sınır hattındaki çatışma bölgesinde incelemelerde bulundu. Sınır hattında tanklar konuşlandırılırken, namlularının ise Suriye’ye çevrilmiş durumda olduğu görüldü.


 
KAYIP ASKER ARANIYOR
 
1 askerin şehit edilmesi bir askerin kaybolmasının ardından kapsamında insansız hava araçları IŞİD'in kontrolündeki bölgede uçuş yaptı. Askerin IŞİD tarafından kaçırılmış olabileceği iddiaları üzerine Suriye'deki yerel kaynaklarla irtibata geçtiği öğrenildi. 
 
Habertürk'ün haberine göre önceki akşam tank ve obüslerle Suriye'nin Azez kentine bağlı Kara Mezra köyü yakınlarındaki doğalgaz tesisleri ve idari binalar yerle bir edildi. Doğalgaz tesislerinde bulunan 10 IŞİD militanının öldürüldüğü bildirildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde Diyarbakır 8. Ana Jet Komutanlığı üssünden havalanan 2 adet F-16 savaş uçağı ile Adana İncirlik'ten kalkan koalisyon uçakları keşif uçuşu yaptı.
 
SINIRA SEVKİYAT
 
Kahramanmaraş'taki 2'nci Mekanize Piyade Taburu'ndan 10 obüs ve askeri personel Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki karakollar ile Elbeyli İlçesi sınır hattındaki kritik noktalara konuşlandırılmak üzere Kilis'e geldi. 

(Milliyet) 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ