Siyaset

Siyaset Isınıyor.. ‘İmamoğlu Start’

Seçimin kaybedilmesinin ardından CHP’ye yönelik yaptığı değişim çağrısıyla dikkat çeken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan konuya ilişkin yeni bir paylaşım geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nde ‘İktidar İçin Değişim’ çağrısını ilan ettiği internet sitesi bu ayın başında yayına girdi. Konuyla ilgili olarak İmamoğlu bugün sosyal medya hesaplarından bir değerlendirme paylaştı.

CHP DEĞİŞİM
Mesajının başında “4 Temmuz’da “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim” konusunda vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için http://iktidaricindegisim.org adıyla bir web sitesi oluşturduk” hatırlatmasının yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları yazdı:

‘TEŞEKKÜR’
“Çağrımıza uyarak Türkiye coğrafyasının her köşesinden ve 6 kıtadan “İktidar İçin Değişim” sayfamızı 1 milyondan fazla vatandaşımız ziyaret etti ve 100 binden fazla vatandaşımız değişim ile ilgili görüş ve önerilerini iletti. Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi. Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM”.

‘LİDER VE YÖNETİM DEĞİŞMELİ’
Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor. Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor”.

‘YENİ YÖNETİM ŞART’
Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor. Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor. İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor. Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor.”

Kaynak: Ekrem İmamoğlu/ Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu