Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2581 görüntülenme )

Siyaset sertleşiyor: Davutoğlu'ndan çok ağır ithamlar...

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'şerefsiz' söylemine cevap verdi...
  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'şerefsiz' söylemine cevap verdi.
Başbakan Davutoğlu, “Bizim şerefimize hitaben hakaret etmeseydi bunları söylemezdim. Ama bir siyasetçinin şerefi vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür. Başka şekilde ölçülmez. Biz ona şeref dersi vereceğiz, ahlak dersi vereceğiz. Türkiye'nin her meydanına gitsinler halkla buluşsunlar, ondan sonra bize milliyetçilik taslasınlar" dedi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Isparta Hükümet Meydanı'nda halka seslendi. Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte meydanı dolduran 5 bini aşkın Ispartalı'yı selamladı.
 
Ispartalıları "Gül kokulu, mis kolu Isparta" diye selamlayan Başbakan Davutoğlu, “Isparta bizim ruhumuzun dermanıdır, tefekkürümüzün, ahlakımızın, hikmetimizin şehridir. Isparta'nın gül kokan her köşesine selam olsun" dedi.

 
SAİD NURSİ'Yİ ANDI

Isparta'nın, Türkiye'nin doğusuyla batısı arasında hiçbir fark olmadığını Bediüzzaman Said Nursi'yi bağrına basarak gösterdiğini belirten Ahmet Davutoğlu, “Bazıları bunu anlamaz, Türkiye'yi sadece batıdan, sadece doğudan ibaret sanır. Bazıları sadece sahillerden, Türklerden, Kürtlerden, Alevilerden, Sünnilerden ibaret sanır. Bu topraklarda CHP zulmünün ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Tek parti zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Hem o tek partinin iman ve inanç düşmanı politikaları nedeniyle Barla'ya gelen Bediüzzaman'a sahip çıkmıştır. Hem de hem de Senirkent olayında Ocak 1947'de tek parti zulmüne karşı dimdik ayakta durmuştur" dedi. BAHÇELİ'YE YANIT


Osmaniye mitinginde Devlet Bahçeli aleyhine tezahürat yapıldığında kalabalığı susturduğunu hatırlatan Başbakan Davutoğlu, “Bizim geleneğimizde bu yoktur. Ama sayın Bahçeli günlerdir bize hakaret ediyor. Günlerdir siyaseti son derece seviyesiz şekilde yapıyor" dedi.
 
Başbakan Davutoğlu, “Diyor ki 'Bana doğuda Serok Ahmet diyorlar batıda Türkmen Ahmet. Osmaniye'de Yörük Ahmet dediler.' Doğru, Erzurum'da Dadaş Ahmet dediler. Doğru Elazığ'a gittim Gakkoş Ahmet dediler o da doğru. İşte buradayım 'Toroslar'ın öz evladı' yazmışsınız, o da doğru. İşte bizim farkımız bu" diye konuştu.

Sadece batıda dolaşıp milli birlikten bahsetmenin lafı güzaf olduğuna dikkat çeken Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Bahçeli milli birliği savunacaksanız, Türkiye'nin her köşesinde insanlar sizi bağrına basacak. Ama batıda dolaşıp milli birlikten bahsetmek lafı güzaftır. Bizim şerefimize hitaben hakaret etmeseydi bunları söylemezdim. Ama bir siyasetçinin şerefi vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür. Başka şekilde ölçülmez.  
Isparta'dan böyle konuşmak istemezdim ama şerefsiz diye hitap ettiği için söylüyorum. Biz ona şeref dersi vereceğiz, ahlak dersi vereceğiz. Hakkari'deki al bayrak benim şerefimdir. O al bayrağı Hakkari'de Ak Parti dalgalandırıyor. Diyarbakır'daki al bayrak benim şerefimdir. O şerefi biz ayakta tutuyoruz. Bitlis'te, Bingöl'deki kardeşlerimizle biz kucaklaşıyoruz.  
Herkes milli şeref peşinde ise meydan okuyorum. Türkiye'nin her meydanına gitsinler halkla buluşsunlar, ondan sonra bize milliyetçilik taslasınlar. Gittiklerinde Tunceli'de olduğu gibi arkalarında koruma ordusuyla sadece açıklama yapıp dönecekler. Sonra gelip Anadolu'da milliyetçilik taslayacaklar. Biz öğretiriz herkese milliyetçiliği. Toroslar'da doğmuş bir Yörük Türkmen çocuğuyum. Hakkari'de de kardeşlerimden biriyim." 
 
 
ANKARA'DAN ÇIKAMADILAR

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 3 yıl başbakan yardımcılığı görevinde bulunduğu döneme de dikkat çeken Başbakan Davutoğlu,
 
“Şimdi soruyorum, Orhun Anıtları'nı kim restore etti. Bahçeli 3 yıl başbakan yardımcılığı yaptı Orhun Anıtları'nı Ankara'da konuşmak kolay. Oraya giden yolu yaptı mı? Malazgirt'ten bahsediyorsunuz. Sultan Sencer'in Türkmenistan'daki türbesini kim inşa etti.  
Bahçeli 3 yıl başındaydı. Ne yaptı orada hiçbir şey. Bahçeli döneminde yurt dışındaki ecdat topraklarında taş üstüne taş konmadı. O iktidar dönemlerinde Ankara'dan çıkamadılar ki yurt dışına baksınlar. Ankara'dan Sakarya'ya gidemediler deprem bölgesine Sakarya'ya" dedi.

Bir milletin onurunun kudretle olacağını savunan Başbakan Davutoğlu, “Bahçeli'nin ortak olduğu o yamalı bohça döneminde Türkiye tank için hibe arıyordu hibe. Şimdi kendi tankımızı yapıyoruz. Bir helikopter yapabilmek için ABD kongresinden izin bekliyorlardı" dedi.
 
 
MİTİNGDEN NOTLAR

Isparta'da 5 bini aşkın partilinin katıldığı mitingde eşi Sare Davutoğlu ile Ispartalıları selamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasına başladıktan kısa süre sonra sıcak nedeniyle ceketini çıkardı.
 
Miting sonunda meydana konfeti yerine gül yaprakları serpildi. Bir partili Başbakan'a gülden yapılmış kolye armağan etti. Önce kendi boynuna gül kolyesini takan Başbakan, ardından Isparta güllerinden oluşan kolyeyi eşinin boynuna taktı. Miting alanında bazı partililerin namaz kıldığı görüldü(dha)
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ