SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘SİZ ALLAH’I MI KANDIRYORSUNUZ’

‘SİZ ALLAH’I MI KANDIRYORSUNUZ’

2 Aralık 2018 / Pazar 23:43
Kuddis Okkır...

‘SİZ ALLAH’I MI KANDIRIYORSUNUZ’

‘Ergnekon’un kasası’ olduğu iddia edilen Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır, mütalaaya ilişkin “Eşimi kaybedeli 10 yıl oldu, dava 11’inci yılında çökmüş. Geç gelen adalet, adalet midir?” dedi.

SAVCI: ‘ERGENEKON DİYE BİR ÖRGÜT YOK’

235 sanık hakkındaki 648 sayfalık mütalaada, “Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’nün varlığının kesin ve inandırıcı deliller ile kanıtlanamadığı, bu nedenle de varlığı kanıtlanamayan örgütün liderliği, üyeliği ve örgüt adına suç işlenmesinin de söz konusu edilemeyeceği anlaşılmıştır. Bu haliyle dava kapsamında kovuşturmaya konu edilen, ‘Ergenekon’ adlı bir terör örgütünün varlığı ispat edilememiştir’ kanaati oluşmuştur” denildi.

‘SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ’

Dava kapsamında ‘Ergnekon’un kasası’ olduğu iddia edilen ve tutuklu bulunduğu cezaevinde yakalandığı kanser sonucu hayatını kaybeden Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır, Savcının mütalaasından sonra DHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Adaletin geç kaldığını savunan Okkır, şunları söyledi:

‘SEBEP OLANLAR YARGILANMAYACAK MI’

“Evet, ben eşimi kaybettim. Tutuklandı, hastalandı ve tedavi ettirilmediği için hayatını kaybetti. Eşimi kaybedeli 10 yıl oldu, dava 11’inci yılında çökmüş. Geç gelen adalet adalet midir? Bu davaya sebep olanlar hiç mi ortaya çıkmayacak? Bunlara sebep olanlar hiç mi yargılanmayacak? Adalet karşısında hiç mi hesap vermeyecekler? O vicdanlar nasıl temizlenecek ?”

Her zaman başları dik olarak eşlerinin arkasında durduklarını belirten Okkır, sözlerini şöyle sürdürdü:”

‘SİZ ALLAH’I MI KANDIRIYORSUNUZ’

“Bunun tek sorumlusu bunu yapanlar değil. Hakim ve savcıların suçu var. Basının suçu var. Basın taraflı davranamaz. Böyle bir hakkı yok. Bugün böyle bir hakkı kendinde nasıl buluyor? Hakim ve savcıların nasıl bir vicdanı var ? O cübbeyi giyiyorsanız, Allah’ın huzuruna çıkmış gibi oluyorsunuz. Yemin ediyorsunuz, oraya çıkıyorsunuz ve maşa oluyorsunuz. Bugün hangimizin adalete güveni var? “

Kaynak: Yeniçağ

Haberin Videosu

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER