Güvenlik
06 Ocak 2017 ( 4955 görüntülenme )

ŞOK!.. ABD Büyükelçiliği'nden TÜRKİYE'YE TUHAF MESAJ!

ABD BÜYÜKELÇİSİNDEN ‘NİHAT ERİM’ PAYLAŞIMI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından dün bir paylaşım yapıldı. Büyükelçiliğin, 19 Temmuz 1980'de suikasta uğrayarak hayatını kaybeden Türkiye'nin eski başbakanlarından Nihat Erim'in fotoğrafını #TürkAmerikanDostluğu etiketini kullanarak paylaşması dikkat çekti. 


Nihat Erim'in ABD Başkanı'yla yaptığı görüşmenin 19 Mart 1971 tarihinde yapılması ve Erim'in ABD ziyaretinin yıl dönümü olmamasına rağmen yapılan bu paylaşım merak uyandırırken, büyükelçiliğin #Throwback Thursday (#tbt) ve #TürkAmerikanDostluğu etiketlerini kullanması ilgi çekti. 

Çok sayıda Twitter kullanıcısı ise, ABD'nin, bu tweetle Türkiye'ye açık bir şekilde mesaj vermeye çalıştığını iddia etti. 

19 Temmuz 1980 tarihinde gerçekleştirilen Nihat Erim Suikasti, 12 Eylül 1980 darbesine giden süreçte önemli dönemeçlerden biri olarak kabul ediliyor.

Başbakan Yıldırım Sert Çıktı
Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD büyükelçisinin paylaşımlarıyla ilgili sorusuna sert çıktı. 

Başbakan Yıldırım, “Nerden aklına gelmiş giderayak. Sormak lazım kendisine. Hangi mesajı verdiğiyle ilgili bir alaka kuramadım. Giderayak zevzeklik yapmasın” şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ