SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / BARZANİ’DEKİ SİLAHLAR BAKIN NERDE ÇIKTI…

BARZANİ’DEKİ SİLAHLAR BAKIN NERDE ÇIKTI…

25 Ocak 2018 / Perşembe 07:23
– Ünlü Walther P1, 1960 model tabancalar.
– Carl Gustav m 2-550. 1972 yapımı tanksavar.
– atm. MİLAN tanksavar füzesi. Yandan ve üstten isabet ettiğinde Türk ordusunun elinde bulunan Leopard 2 tankını tahrip edebiliyor.

– Yakından en etkili, tanksavar silahı; Panzerfaust 3. 1992 model. PKK/ YPG'liler bunları çok sevdiğini ve yakın mesafede Türkler'e karşı kullandıklarını açıklayıp Almanlar'a teşekkür etti.
– Dingo 1. Zırhlı ve ağır silahlı arazi aracı. Peşmerge'den PKK/YPG'ye verilen ya da Almanların iddiasıyla ‘el altından satılan’ bu silah, hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı operasyonunda Türk ordusunun karşısına çıkarıldı.

– PKK/ YPG'ye arazide kolaylık sağlayan ve ikmalini yapan diğer Alman araçları da şunlar: Mercedes Wolf- zırhlı cip, Wolf armoured (özel zırhlanmış arazi aracı), Unimog kamyon, Unimog ambulans, Iveco petrol tankeri.

kaynak:sözcü

Almanya’nın Kuzey Irak’taki peşmergelere verdiği tüm silahların Suriye’deki PKK ve YPG’nin eline geçtiği ortaya çıktı. 
Almanya, bu silahların peşmergeler tarafından el altından satıldığını öne sürüyor. 
İşte o silahların listesi…
Türk askerine karşı kullanılanların başında, “tank katili” yeni model Panzerfaust 3 ile MİLAN geliyor. Ayrıca, Amerikan M 16’nın Alman versiyonu olan HK. G 36’dan binlercesi şu anda Türk askerine doğrultulmuş durumda. G 36 VE DİNGO 1’LE DONATILDI

Piyade saldırı tüfekleri olan G36’lardan 8000 adet Kuzey Irak’taki Kürtlere verilmişti. Oradan da, YPG’nin eline geçen ve “Heckler & Koch” firması tarafından üretilen bu silahlar, hiç arıza yapmadan çalışmasıyla biliniyor ve 37 ülkede kullanılıyor. Ayrıca, zırhlı arazi aracı olan ve üzerinde ağır silahlar taşıyan Dingo 1 de PKK/YPG’nin elinde.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER