Politika
02 Eylül 2017 ( 515 görüntülenme )

ŞOK!.. ATTILAR HAPSE... İDDİANAME YOK!..

SÖZCÜ GAZETESİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU

"Türkiye, Gökmen ve Mediha’nın serbest kalacağı günü bekliyor"

19 Mayıs'ta Sözcü gazetesine yönelik yapılan algı operasyonu sonucu gözaltına alınan çalışma arkadaşlarımızdan internet sorumlu haber müdürü Mediha Olgun ve İzmir muhabiri Gökmen Ulu için 26 Mayıs gecesi tutuklama kararı verildi.

Arkadaşlarımız 99 gündür cezaevinde. Sözcü avukatları demokrasi manifestosu gibi karara itiraz başvurusu yaptı. Türk basını ve gazeteciliği için 'kara gün' olarak tarihe geçen bu olay sonrası herkes arkadaşlarımızın serbest kalacağı günü bekliyor.

İDDİALARIN TEMELİ YOK


19 Mayıs günü Sözcü’yü yok etmek amacıyla başlatılan algı operasyonu sonrası gözaltına alınan arkadaşlarımız Mediha ve Gökmen 26 Mayıs’ta getirildikleri Çağlayan Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi. FETÖ iftirasıyla suçlanan arkadaşlarımız yaptıkları savunmada hiçbir suçlamayı kabul etmezken, 8. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklama kararı verildi. Karar sonrası Mediha Olgun, Bakırköy Kadın Cezaevi’ne, Gökmen Ulu da Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

TEPKİ BÜYÜK ADALET SESSİZ

Yaşanan haksızlık sonrası Türkiye genelinde büyük bir tepki oluşurken, o günden bu yana tutuklu bulunan arkadaşlarımız Gökmen ve Mediha için destek bir an eksik olmadı. Şimdi tüm Türkiye arkadaşlarımızın serbest kalacağı günü merakla bekliyor.


Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ