Genel
02 Haziran 2017 ( 55218 görüntülenme )

ŞOK!.. BAKANLIK'TAN DÜNYAYI ŞAŞIRTAN KARAR!..

Sahte veya geçersiz ülke kaşeli geçiş belgesiyle yapılan taşımalarda taşıt veya katarı başına 3 bin Avro ya da karşılığı Türk Lirası geçiş ücreti alınacak.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Geçici ve Yabancı Plakalı Taşıtlardan Alınacak Geçiş Ücretlerine ilişkin tebliğde değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. 

Yapılan değişikliğe göre göre, geçiş belgesi, ikili ve çok taraflı anlaşmalar gereğince yabancı ülkelerden veya uluslararası örgütlerden temin edilen ve uluslararası taşımalarda kullanılan ikili, transit, 3. ülke, dönüş yükü ve benzeri araçlara verilenleri kapsayacak.

"3 BİN AVRO VER GEÇ"

Uygun olmayan geçiş belgesiyle yapılan üçüncü ülke eşya veya yük taşımalarında, geçerli bir üçüncü ülke geçiş belgesi ibraz edilememesi halinde birim taşıt veya taşıt katarı için 3 bin Avro veya karşılığı Türk Lirası geçiş ücreti alınacak ve bu taşıtların Türkiye’ye giriş-çıkışlarına izin verilecek.

"SAHTE BELGEYLE GEÇİŞ SERBEST"

Sahte geçiş belgesi veya geçerli ülke kaşelerine haiz olmayan geçiş belgesi ile yapılan taşımalarda birim taşıt veya taşıt katarı için 3 bin Avro veya karşılığı Türk Lirası geçiş ücreti alınacak ve bu taşıtların Türkiye’ye giriş ve çıkışlarına izin verilecek. 
Sahte belgeli araçların Türkiye'ye geçişi artık serbest
İnsani yardım malzemesi veya yükü taşıyan, kendisi insani yardım malzemesi olan yabancı plakalı taşıtlardan ücret alınmayacak. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ