Politika
13 Eylül 2017 ( 1465 görüntülenme )

ŞOK!.. ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANLARI BİRBİRİNE DÜŞTÜ!..

Sarayda dolar gerginliği


Dolarda yaşanan hareketlilik Cumhurbaşkanı Başdanışmanları arasında fikir ayrılığına neden oldu. Doların son ayların en düşük seviyesine inmesinin ardından "Merkez Bankası müdahale etmeli" açıklamasında bulunan Bülent Gedikli'ye cevap, bir diğer Başdanışman Cemil Ertem'den geldi. 

Ertem yaptığı açıklama, "Dalgalı kur rejimi uyguladığımız için kur seviyesine düşük ve bu seviye tehlikeli demek yanlış." ifadelerini kullandı. 

Gedikli ise bugün canlı yayında Ertem için 'Arkadaşımız biraz tecrübesiz' dedi.

BİRİ "DÜŞÜK KUR TEHLİKELİ" DİYOR

 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, geçtiğimiz pazartesi günü sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında “Bizde kurların daha aşağı gitmesi riskli. Çünkü ihracatı zora sokar, şirketlerin kârlılığı düşer. Bu da istihdam sorununu doğurur. Merkez Bankası elindeki araçları kullanarak kurlara müdahil olmalıdır” demişti.

BİRİ "DÜŞÜK KURUN RİSKİ YOK" DİYOR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem ise bugün Reuters’a yaptığı değerlendirmede, “Dalgalı kur rejimi uyguladığımız için kur seviyesine düşük ve bu seviye tehlikeli demek yanlış. Reel sektör, bankalar, TCMB, siyaset herkes düşük faiz istiyor, ancak bizim isteğimiz dışında bir de piyasa gerçeği var. ” ifadelerine yer verdi.

O DA ONA "SEN TECRÜBESİZSİN" DİYOR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Habertürk TV yayınına katılan Bünet Gedikli’ye, Cemil Ertem’in söz konusu değerlendirmeleri soruldu. 

Gedikli sorulan bu soruya verdiği cevapta, 

‘ARKADAŞIMIZ BİRAZ TECRÜBESİZ’

“Arkadaşımız biraz tecrübesiz. Etrafındaki insanların da biraz şeyine gelmiş, öyle anlıyorum veya gazete haberlerinden okumuş olabilir, tam konuyu değerlendirdiğini de düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Cemil Ertem’in, Bülent Gedikli’nin bu söylemlerine ne cevap vereceği ise merak konusu oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ