Eğitim
13 Ekim 2017 ( 2911 görüntülenme )

ŞOK!.. ISPARTA'DA AĞIR SKANDAL!..

Isparta İl Özel İdaresi’nin, “kat karşılığı” usulüyle Isparta Yatırım A.Ş.’ye yaptırdığı 5 bin kişilik yükseköğrenim yurdu yerleşkesinde bulunan yurtlardan birine “Bediüzzaman Said Nursi Öğrenci Yurdu” adı verildi.

Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na konuya ilişkin bir yazı gönderdi.

Başkan Mahmut Özyürek;

ANAYASAYA AYKIRI

“Bu ad verme işlemi yürürlükte olan Anayasamızın Giriş, 2.-10.- 24.ve 174. Maddelerine aykırıdır. ‘Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suç’ işleyen kişilerin adları Kamu Kurum ve Kuruluşlarına verilemez. "

ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANI

"Bölücülüğü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet ve aydınlanma düşmanlığı tescilli olan Said Nursi(Kürdi)’nin adının bir erkek öğrenci yurduna verilmesi kabul edilemez” uyarısında bulundu.

FETÖ örgütü lideri Fetullah Gülen’in düşünsel olarak beslendiği ana kaynağın Said Nursi olduğuna dikkat çeken Mahmut Özyürek, Bakanlıktan şu talepte bulundu:

FETULLAH GÜLEN UYARISI

“Türk milli menfaatlerinin, Türk varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliğini açıkça hedef alan, laiklik karşıtı olduğu mahkeme kararları ile tescilli İşbirlikçilik, Bağnazlık ve Bölücülüğün "Ser Çeşmesi" olan Bediüzzaman Said Nursi (Kürdi) adının Bakanlığınıza bağlı KYK Isparta Erkek Öğrenci Yurduna verilme işleminin iptalini, İptal edilmediği durumda Anayasal haklarımızı kullanarak yargı yoluna başvuracağımızın bilinmesini ve gereğini arz ederiz.”

Kaynak: Haberayyıldız

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ