Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2564 görüntülenme )

Son Dakika... Meral Akşener HEPSİNE YİĞİTÇE RESTİ ÇEKTİ!

Bu yetti zaten!
AKŞENER: ÜLKÜCÜLER HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAZ
 
Genel Başkan adayı Meral Akşener, Ankara 2. İcra Mahkemesinin olağanüstü kurultaya ilişkin kararını düzenlediği bir basın toplantısında değerlendirdi.
 
Son gelişmeyle, "icranın tehiri" kararının ortadan kaldırıldığını belirten Akşener, "Bu mahkeme kararını okuduğumuz zaman Gemerek'ten gelen bu tedbir alınmasına dair ve icraya konulan o kararın hukuksuz olduğunun da içinde yer aldığı bir gerekçeyle karar verildi. Dolayısıyla bizim 15 Mayıs 2016 tarihinde yapacağımız olağanüstü kurultayımız ile ilgili herhangi bir engel kalmadı, şu andan itibaren kurultay çalışmalarımıza bıraktığımız yerden devam edeceğiz." diye konuştu.
 
“ANKARA'DA HAKİMLER VAR”
 
Bu kararla önemli bir kaosun ortadan kaldırıldığını savunan Akşener, "Ankara'da hakimler var' dedirten bir karar olmuştur" değerlendirmesinde bulunup, " MHP'nin olağanüstü kongresini bir bayram havasında, şölen gibi gerçekleştireceğimiz bir karar olmuştur." görüşünü paylaştı.
 
Genel Merkez Avukatı Yücel Bulut'un, kurultayın toplanamayacağı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine de Akşener, "Bizce de toplanır" ifadesini kullandı.
 
Birinci aşamalarının sadece tüzük kongresi toplamak olduğunu vurgulayan Akşener, ondan sonra da aşama aşama gideceklerini söyledi. Mahkemenin aldığı kararı uygulayacaklarını belirten Akşener, Gemerek'ten alınan yeni tedbir kararının kendileri açısından geçersiz olduğunu anlattı.
 
“ÜLKÜCÜLER HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAZ”
 
Meral Akşener, bir başka soru üzerine, " Hukuku bir süngü haline getirerek bir yere gelirsiniz ama o süngünün ucunda oturamazsınız. Bir gün gelir bumerang gibi sizi de vurur" dedi.
 
Mahkemenin kararının uygulanmak durumunda olduğunu kaydeden Akşener, " Bazı bilgilerimiz mevcuttur, yani kimi kimin aradığına dair bilgilerimiz mevcuttur ama biz bunları bir gerginlik vesilesi olarak kullanmak gibi bir yolu tutmadık, düşünmedik." dedi.
 
Yargıtayı da eleştiren Akşener, şunları ifade etti: "Böyle bir kaotik durumda Yargıtayın bir saatini almayacak bir görüşmeyle cevap verilmesi gereken, olumlu ya da olumsuz o karara bir şey diyemem. Bizim yaptığımız şey, Türkiye'deki yanlışlıklara ayna tutmaktır."
 
Meral Akşener, güvenlik endişelerinin olup olmadığına ilişkin soruyu yanıtlarken, "Hayır, ülkücüler hiçbir şeyden korkmaz." dedi.
 
Kaynak: Yeniçağ
 
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ